Lajme

Pritjet nëpër pika kufitare, veç po rriten

Kolona jashtëzakonisht të gjata janë krijuar nëpër pikat kufitare në dalje të Kosovës. Gati dy kilometra kolona në Merdare, po shkaktojnë pritje enorme prej 7...

Lajme ...

Lajme ....

Tri besimet e mëdha rreth shëndetit që nuk janë të vërteta

Qysh prej shumë viteve, plot shprehi e njohuri kanë mbetur në kokën tonë. Megjithatë, pyetja është se a na kanë mësuar gabim disa gjëra përgjatë...

Thellohet bashkëpunimi mes Gjykatës Themelore të Gjilanit dhe Gjykatës Rrethit Gjyqësor...

Një delegacion nga Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) dhe Gjykata Themelore e Gjilanit, po qëndron për një vizitë dy ditore në Shqipëri. Delegacioni është pritur...
- Advertisment -

Të popullarizuara

Culture

Lajme .....

Tri super ushqimet kundër kancerit dhe diabetit: Përzieni bashkë për ta krijuar ilaçin më...

Ushqimet të cilat i përkasin kategorisë së super ushqimeve janë ato të cilat i tejkalojnë mundësitë e ushqimeve tjera. Tri super ushqime të cilat janë...

Kujdes: Hakerët përdorin këto pesë mjete për t’ju sulmuar

Mjetet e lira, por të fuqishme, po përdoren nga të gjithë duke filluar nga kriminelët kibernetikë e deri tek operatorët jo shtetërorë, thotë një...

Gjilani hapë zyrën për mbrojtjen e konsumatorit

Komuna e Gjilanit në bashkëpunim me Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë, respektivisht me Këshillin për Mbrojtjen e Konsumatorit, kanë hapur dje në Gjilan zyrën...

Mjeku nga Australia do të operojë 25 fëmijë me probleme kirurgjike

Mjeku i njohur australian, Paddy Dewan, po qëndron këto ditë në Kosovë dhe me asistimin e kirurgëve të vendit tonë është duke kryer intervenime...

Haradinaj: Miratimi i rezolutës për vëllezërit Bytyqi, mesazh i qartë për Serbinë

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka thënë se miratimi në mënyrë unanime i Rezolutës për vëllezërit Bytyqi, nga Kongresi Amerikan, është një lajm i...

Lajme . . . . .