Lajme

Mavraj, Rudi Vatës: Unë vetëm një Vata e njoh

Rudi Vata ka bërë një deklaratë të fortë menjëherë pas ndeshjes së Francës dhe Shqipërisë, e përfunduar me rezultatin 4-1, duke u shprehur se...

Lajme ...

Lajme ....

Fc Futsal “Jetoni” në çerekfinale të Kupës së Kosovës me...

Këtë të premtë, duke filluar nga ora 19:30, mbahet çerekfinalja e Kupës së Kosovës në Futsall, në Palestrën: Bashkim Selishta - Petriti në Gjilan. Fc...

Pacolli paralajmëron masa reciprociteti me Serbinë për vizita shtetërore

Zëvendëskryeministri i Parë i Republikës, Behgjet Pacolli ka konfirmuar për Gazetën Gjilani se i është ndaluar hyrja në Serbi pas ftesës së Kryetarit të...
- Advertisment -

Të popullarizuara

Culture

Lajme .....

Van Bommel dëshiron hakmarrje ndaj Interit për finalen e humbur me Bayerin

Trajneri i PSV-së, Mark van Bommel, thotë se konsideron derbi përballjen ndaj Interit në Ligën e Kampionëve. Holandezi thotë se kërkon fitore ndaj zikaltërve për...

LDK-ja synon votat e Nismës për rrëzimin e Qeverisë

Partia e ish-kryeministrit Isa Mustafa (LDK) është duke u koordinuar me partitë tjera opozitare për rrëzimin e qeverisë “Haradinaj” nëpërmjet mocionit të votëbesimit pasi,...

Vuçiq: Asnjëherë nuk kam kërkuar ndarjen e Kosovës mbi baza etnike

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se asnjëherë nuk ka thënë se duhet të bëhet një lloj ndarje e Kosovës mbi baza etnike. Siç transmeton...

Malisheva e Epërme e gatshme si çdoherë për fitore dhe vetëm fitore.

Banorët e Malishevës së Epërme kanë vendosur të triumfojnë me datën 6 tetor.Festën e datës 6 tetor do ta shndërrojmë në punë dhe zhvillim...

“Unë i kam fituar pesë Liga të Kampionëve, ata asnjë” – Ronaldo është armiku...

Në futboll ndodh që të krijohet rivalitet mes një futbollisti dhe një klubi, ndërsa rivali i Cristiano Ronaldos duket të jetë Atletico Madridi. Meqenëse i...

Lajme . . . . .