Home LAJME 28 deri 60 persona janë helmuar për iftar në Gjilan ky është...

28 deri 60 persona janë helmuar për iftar në Gjilan ky është emri restaurantit

2435
0
SHARE

Në rrugën “Nëna Terezë” katër ankuesit, dy meshkuj dhe dy femra kanë njoftuar se kishin konsumuar ushqim tek restorant “Garden” për iftar dhe menjëherë pas ngrënies tek ata ishin shfaqur probleme shëndetësore, të njëjtit janë shtrirë në Spitalin Rajonal në repartin e Infektives, ku dyshohet se janë helmuar nga ushqimi tha Ismet Hashnai. Por drejtori i spitalit Nysret Hajrullahu tha se 28 deri në 60 persona janë duke u trajtuar në këtë institucion si pasojë e ushqimit që kanë konsumuar tek “Garden”.

Ismet Hashani tha se në vendin e ngjarjes kanë dal Inspektorët Sanitar dhe Prokurori i shtetit. Rasti procedohet në NJHK njoftoj Ismet Hashani.

Por ndryshe flasin në spitalin e Gjilanit. Nysret Hajrullahu drejtor tha për Gazeta Gjilani se janë hospitalizuar rreth 60 persona që dyshohet se kanë konsumuar ushqim tek restorant “Garden”.

Hajrullahu tha se 28 qytetar ende janë në repartin e Infektivës dhe të Internos duke u hospitalizuar ndërsa sot bëhen analizat e thella për të parë shkaktarin e helmimit/RadioRINIA/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here