Home LAJME 29 vjet nga themelimi i LDK-së

29 vjet nga themelimi i LDK-së

414
0
SHARE

Sot bëhen 29 vjet nga themelimi i Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Kryetar i parë i kësaj partie, është zgjedhur ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova.

Rugova që njihet si udhëheqësi historik i LDK-së, e drejtoi këtë pari deri sa ndërroi jetë.

Para se të mbahet ceremonia e 29 vjetrit të themelimit, kryesia dhe anëtarësia e LDK-së do të bëjnë homazhe te varri i presidentit Rugova./T//RadioRINIA/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here