Home LAJME Aksidente të shumta në Kosovë, vetëm gjatë ditës së djeshme humbën jetën...

Aksidente të shumta në Kosovë, vetëm gjatë ditës së djeshme humbën jetën dy persona

340
0
SHARE

Numri i aksidenteve në komunikacion vazhdon të jetë i lartë, vetëm gjatë ditës së djeshme dy persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e lëndimeve që kanë marrë nga aksidentet.

Ndërkohë, Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së djeshme kanë ndodhur gjithsej 89 aksidente, 24 nga aksidentet ishin me persona të lënduar, kurse në 65 tjerë raportohet vetëm për dëme materiale.

Po ashtu, në 24-orët e fundit janë shqiptuar edhe 1 mijë e 337 tiketa trafiku për shoferët të cilët nuk kanë respektuar rregullat e komunikacionit.

Përveç aksidenteve dhe tiketave të shqiptuara, policia ka arrestuar edhe 24 persona, 19 prej të cilëve janë dërguar në mbajtje./RadioRinia/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here