Home LAJME Aktorja Gjilanase Adriana Matoshi shpërblehet me një çmimin special në Festivalin “South...

Aktorja Gjilanase Adriana Matoshi shpërblehet me një çmimin special në Festivalin “South East European Film Festival”

1862
0
SHARE

Aktorja Gjilanase Adriana Matoshi shpërblehet me një çmimin special në Festivalin “South East European Film Festival”

Aktorja Shqiptare Adriana Matoshi fitoi çmimin “Aktorja më e mirë” në Festivalin e Filmit “South East European Film Festival”. ”. Ky festival u mbajt në Berlin të Gjermanisë dhe ajo u shpërblye me këtë çmim nga “Juria Ndërkombëtare e të Rinjve”.

Aktorja është bërë e njohur nga seriali shqiptar “O sa mirë” dhe “Martesa”, së fundmi ka realizuar filmin “Unwanted” me regji të Edon Rizvanollit, me të cilin fitoi edhe çmimin, transmeton tch.

Por pas kësaj ajo është shfaqur edhe në projekte të tjera kinematografie, nga të cilat është vlerësuar për aktrimin e saj./RadioRINIA/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here