Home LAJME Arrestohen dy persona, dyshohet që vodhën në një shtëpi në Gjilan

Arrestohen dy persona, dyshohet që vodhën në një shtëpi në Gjilan

1614
0
SHARE

“Në rrugën “Isa Boletini” në Gjilan janë arrestuar dy të dyshuar, pasi që të njëjtit kishin hapur me forcë derën e shtëpisë e nj shtëpie dhe kishin kryer vjedhje”, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Sipas Policisë, të dyshuarit pas një pune hetimore janë identifikuar dhe janë arrestuar, ku po ashtu tek të njëjtit janë gjetur sendet e vjedhura.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje. Rasti është klasifikuar si ‘vjedhje e rendë’.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here