Home LAJME Bilall Sherifi thotë se Nisma përfundimisht është pjesë e Kuvendit

Bilall Sherifi thotë se Nisma përfundimisht është pjesë e Kuvendit

223
0
SHARE

Ish-shefi i grupit parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka thënë se koalicioni Nisma-AKR-PD e ka kaluar pragun zgjedhor dhe do të jetë pjesë e Kuvendit të ardhshëm.

“Në bazë të rezultateve të numëruara nga votat me kusht, koalicioni i Nismës ka  gjithsej 5.017 për qind të votave. Vetëm votat me kusht i kemi 1401, ose 5.5% të votave me kusht”, ka thënë Sherifi për “Klan Kosova”.

“Edhe nëse merren parasysh votat kriminale të Serbisë, të mbushura në mënyrë kriminale dhe të sistemuara në mënyrë kriminale nga Beogradi, Nisma mbetet mbi prag, pra është pjesë e Kuvendit të Kosovës. Por, këto vota kriminale nuk duhen pranuar sepse janë të paligjishme”, ka deklaruar Sherifi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here