LAJME

Home LAJME

Të shtunën varroset polici Izet Demaj, ditë zie në Kosovë

Të shtunën varroset polici Izet Demaj, i cili u vra të enjten në përballje me grabitësin e një banke në Istog. Në nderim të policit...

Rriten të hyrat nga diaspora kosovare

Diaspora e Kosovës, jo vetëm që ka vazhduar, por edhe ka shtuar shumat financiare që i dërgon apo investon në Kosovë gjatë këtij viti....

Taksa 100% rriti punësimin në Kosovë, bizneset shtuan stafet me 20%

Sipas Kryetarit të Aleancës Kosovare të Bizneseve, Agim Shahini  vendimi për taksën 100 për qind ndaj produkteve serbe dhe ato boshnjake nga Ministria e...

Komuna e Gjilanit vazhdon aktivitetin për shpërndarjen e dhuratave për fëmijë

Nënkryetari i Komunës së Gjilanit, Arbër Ismajli, i shoqëruar nga kryesuesja e Kuvendit dhe drejtori i shëndetësisë, kanë bërë sot shpërndarjen e dhuratave të...

Haziri: Izet Demaj, hero në luftë dhe hero në paqe

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes Demaj pas vrasjes në detyrë të policit nga Istogu, Izet...

MSH tregon kur do të rriten pagat në sektorin shëndetësor

Ministria e Shëndetësisë përmes një njoftimi për media thekson se është duke e përcjellë me vëmendje grevën e punonjësve shëndetësor. MSH thekson se në lidhje...

Vazhdohet greva në shëndetësi edhe për 48 orë

Këshilli Qendror Grevist i Federatës Sindikale të Shëndetësisë së Kosovës ka vendosur të vazhdojë edhe për 48 orë. FSSHK thotë se pas festës së Vitit...

Grevë edhe në arsim!

SBASHK-u ka shpallur grevë njëorëshe për sot në shkollat e Kosovës, për shkak të paralajmërimit se mund të votohet projektligji për pagat së bashku...

Në Gjilan një person sulmon mjekun, nuk i dha ndihmë vajzës dy vjeçare

Një person është arrestuar dje në fshatin Zhegër të Komunës së Gjilanit. Kjo pasi, i dyshuari kishte dërguar vajzën e tij dy vjeçare në kontroll...

Në Gjilan hapet eskpozita “12 Muajt e Vitit 2018”

Në kuadër të aktiviteteve në shënimin e festave të fundvitit, në Gjilan është hapur ekspozita "12 Muajt ​​e Vitit 2018", e cila është shpalosur...

Recent Posts