LAJME

Home LAJME

Osmani: Qeveria e re do të investojë në kapitalin dhe potencial njerëzor

Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka thënë sot se Qeveria e ardhshme e Kosovës do të investojë në kapitalin dhe potencial njerëzor të vendit...

Lladrovci sot paraqitet në Speciale

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, sot do të paraqitet pranë Gjykatës Speciale. Ditë më parë ai ishte ftuar në Hagë në cilësinë e dëshmitarit....

Haradinaj merr pjesë në “Javën e Kuzhinës Italiane”

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në “Javën e Kuzhinës Italiane”, bashkë me ambasadorin italian, Piero Cristoforo Sardi. Këtë e ka bërë me...

Protestojnë punëtorët teknikë, duan pagë 350 euro

Udhëheqja e Sindikatës së Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës dhe kryetarët e disa shoqatave kanë vendosur për fillimin e protestave dhe grevave për...

Rinumërimi mund të përfundojë të hënën

Rinumërimi i 1 407 vendvotimeve është duke vazhduar edhe sot në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR). Vetëm gjatë ditës së djeshme në QNR...

Parulla “Hiqini duart nga Kosova” në ndeshjen Shqipëri – Francë

Në ndeshjen Shqipëri – Francë për kualifikime Euro 2020, që po luhet në stadiumin e sapo inauguruar s’kanë munguar parullat për Kosovën. Në një nga...

Ftesat e Speciales kanë për qëllim njollosjen e UÇK-së

Nënkryetari i OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj, ka thënë se Gjykata Speciale me ftesat e shumta për intervistim për ish-ushtarët e UÇK-së ka dalë jashtë kontrollit. Në...

Këto janë temperaturat për pesë ditët e ardhshme

Gjatë pesë ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbretërojë mot me vranësira dhe intervale diellore. “Vranësirat ditën e hënë, vende-vende do të shoqërohen...

Thaçi merr pjesë në konferencën “Feja si instrument i paqes” në Tiranë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot merr pjesë në konferencën “Feja si instrument i paqes”, të organizuar nga presidenti i Republikës së...

Ky zyrtar i Nismës thotë se do të japë dorëheqje nga partia nëse hyjnë...

Zyrtari i Nismës Socialdemokrate, Vllaznim Krasniqi, i ka reaguar nënkryetares së Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mullhaxha-Kollçaku, e cila tërthorazi duke mos e përmendur emrin e...

Recent Posts