LAJME

Home LAJME

Limaj: Nisma Socialdemokrate do të jetë përcaktuese për qeverinë e ardhshme

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka zhvilluar takime pune me drejtuesit e degëve të kësaj partie në Gjilan, Kamenicë, Viti dhe Kllokot. Nga...

Qytetarët e Kosovës tymosin mbi 300 milionë euro duhan

Rreth tre mijë tonë duhan, në vlerë mbi 300 milionë euro, është sasia e duhanit që shpenzojnë qytetarët e Kosovës brenda një viti. Të dhënat...

Ahmeti: Qeveria PAN 2 do të ishte gjëja më e keqe për Kosovën

Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti, thotë se gjëja me e keqe për Kosovën do të ishte një PAN 2, pas zgjedhjeve që pritet...

Koalicion vetëm me ata që janë për shkëmbim të territoreve

Sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes për Bashkim (LB), Avni Klinaku, ka thënë se kushti i kësaj partie për të bërë koalicion parazgjedhor me subjektet...

Vdes një minator i “Trepçës”

Minatori i “Trepçës”, Lum Arifi, ka vdekur pas disa komplikimeve shëndetësore. Arifi nga Mitrovica, ishte punëtor i kësaj miniera tash e disa vite. Minatori bënte...

‘Hardh Fest’-i bën bashkë Thaçin e Haradinajn

Në komunën e Rahovecit të premten është hapur Festivali “Hardh Fest”, i cili tashmë ka karakter ndërkombëtar. Pjesëmarrës në hapje të këtij festivali kanë qenë...

Partitë politike para kohe fillojnë fushatën zgjedhore

Edhe pse ende nuk është shpërndarë Kuvendi dhe nuk janë shpallur zgjedhjet e parakohshme, partitë politike kanë filluar fushatën zgjedhore. Liderët e subjekteve politike...

Mustafa: Dallimet me VV-në do t’i tejkalojmë, PDK-së nuk do t’i japim shansin

Seanca për shpërndarjen e Kuvendit është caktuar më datën 22 gusht, dhe tashmë edhe LDK-ja ka deponuar votat për mocionin. Kryetari i kësaj partie Isa...

Veseli: Kosovës i duhet një kryeministër i mirëpritur në Uashington dhe Bruksel

Data për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës është caktuar më 22 gusht dhe të gjitha partitë politike duket se i janë përveshur punës për...

Pritjet nëpër pika kufitare, veç po rriten

Kolona jashtëzakonisht të gjata janë krijuar nëpër pikat kufitare në dalje të Kosovës. Gati dy kilometra kolona në Merdare, po shkaktojnë pritje enorme prej 7...

Recent Posts