LAJME

Home LAJME

E rrah nënën dhe motrën, prangoset i dyshuari

Ranillug – Është arrestuar i dyshuari mashkull serb pasi që i njëjti nën ndikim të alkoolit i kishte sulmuar viktimat femra serbe (nënën dhe...

Çifti nga Zvicra e bën me banesë një familje gjilanase

Çifti nga Zvicra, Esha Ismaili dhe Samir Kica, e ka bërë me banesë të re një familje gjilanase, e cila deri tani ka jetuar...

Rushiti: 2019-ta për Gjilanin ka qenë vit i lirimit të hapësirave publike

Drejtori i Inspekcionit, Nevzad Rushiti, ka deklaruar se viti 2019 për Gjilanit do të mbahet në mend si vit i lirimit të hapësirave publike...

Arrestohet kosovarja që kërkoi hakmarrje ndaj Amerikës për shkak të vrasjes së Kasëm Sylejmanit

Policia e Kosovës e ka arrestuar sot Ikballe Berisha – Hudutin që ditëve të fundit u bë temë në media pasi që doli kundër...

VV merr vendim: Propozimi për mandatarin për kryeministër dërgohet ditëve në vijim

Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së Vetëvendosjes. Para mediave, Arbërie Nagavci që së fundmi u zgjodh nënkryetare e parlamentit ka thënë se në mbledhjen e...

Kurti e Mustafa takohen sërish

Kryetarët e LVV-së dhe LDK-së, Albin Kurti dhe Isa Mustafa, sot do të vazhdojnë takimin për të negociuar formimin e koalicionit të ardhshëm qeveritar. Kurti...

Situatë e tensionuar – Franca, Gjermania dhe shtete tjera pezullojnë fluturimet në Iran e...

Franca, Gjermania, Taivani, Malajzia dhe Rusia kanë pezulluar të gjithë fluturimet në Iran dhe Irak, si dhe rreth këtyre dy territoreve. “Air France” ka bërë...

Liberalizimi pritet në pjesën e dytë të vitit, kur kryesimin e merr Gjermania

Vit pas viti, presidencë pas presidence, kosovarët vazhdojnë kot të presin liberalizimin e vizave, i cili u ishte premtuar tash e sa vite me...

Tentim vrasje në qytetin e Gjilanit

Policia ka njoftuar se dje i dyshuari mashkull e ka plagoaur një femër dhe më pas vetën.Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe më pas...

Gjilan : Aksident trafiku me lëndime të rënda trupore

Policia e Kosovës, njësitet e trafikut rajonal, janë njoftuar për një “Aksident trafiku me lëndime të rënda trupore” në rrugën magjistrale Gjilan – Ferizaj...

Recent Posts