LAJME

Home LAJME

Ministrat raportojnë sot në Komisionin për të drejtat e njeriut

Ministri i Punës, Skender Reqica, ministri i Arsimit, Shqyeri Bytyçi, ministri i Kulturës Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili do...

Ata që shkuan në Kosovë të kthehen në hotele në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama është kthyer në Tiranë dhe po kryeson mbledhjen e jashtëzakonshme të Këshillit të Ministrave që po mbahet mëngjesin e sotëm. Rama ka...

Ambasadorja Çitaku komenton procesin zgjedhor: Kosova shembullore!

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, ka komentuar procesin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit. Ajo përmes një...

Momentet e fundit të “Presidentit të Çamërisë” – trupi iu pre copa-copa në disa...

Ndonëse nuk ka një version zyrtar nga policia për ekzekutimin mafioz të Festim Latos, i vetëshpallur president i Republikës së Çamërisë, mediet holandeze i...

Ambasadori kinez: Kosova është Serbi

Ambasadori i Kinës në Beograd Li Manchang ka deklaruar se Kosova për Pekinin është Serbi dhe kështu do të mbetet, transmeton RadioRINIA. “Kina si anëtare...

Theret një zyrtar policor në Pejë, arrestohet i dyshuari

Një zyrtar policor është therur me thikë në rrugën “Mbretëresha Teutë” në Pejë, në mesditën e së martës. Policia e Kosovës ka konfirmuar rastin duke...

12 vrasje në gjashtë mujorin e parë të këtij viti, rreth 250 mijë armë...

Incidentet me armë zjarri, që kanë ndodhur kohëve të fundit, kanë bërë që disa raste të përfundojnë me fatalitet. Sipas Policisë së Kosovës, vetëm në...

Bytyqi: Shumë shpejt mes Kosovës dhe Shqipërisë s’do të ketë asnjë taksë

Shumë shpejt mes Kosovës dhe Shqipërisë, s’do të ketë asnjë taksë. Kështu ka thënë ministri i Arsimit i Kosovës, Shyqiri Bytyqi. “Pas shumë diskutimeve, shumë...

SHBA-ja dhe BE-ja kërkojnë formimin e shpejtë të Qeverisë dhe rinisjen e dialogut me...

Për Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Britaninë e Madhe dhe Bashkimin Evropian rezultati i zgjedhjeve të 6 tetorit është i qartë. Ato kanë bërë...

Parlamenti Evropian të enjten voton rreth liberalizimit të vizave për Kosovën

Parlamenti Evropian më 13 shtator do të votojë rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, bënë të ditur përmes një njoftimi Komiteti për liritë...

Recent Posts