LAJME

Home LAJME

Daka: Mbi 15 mijë zarfe të diasporës do të dërgohen në QNR

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka bërë të ditur se rreth 15 mijë e 500 zarfe me vota nga diaspora do të dërgohen të...

Mbahet konferenca rajonale kundër korrupsionit

Agjencia Kundër Korrupsionit sot hap punimet e konferencës rajonale kundër korrupsionit. Në konferencën dyditore marrin pjesë drejtues të institucioneve relevante nga Shqipëria, Bosnja e Hercegovina,...

Rektori i Universitetit “Kadri Zeka” ka pritur në takim Kryetarin e Shoqatës Kulturore nga...

Në Universitetin “Kadri Zeka” në Gjilan ka qëndruar për një vizitë Rexhep Gyndyz, Kryetar i Shoqatës Kulturore nga Bursa e Turqisë, ku është pritur...

Paralajmërohet njohja e Kosovës nga Vatikani

Selia e “shenjtë”, Vatikani, akoma nuk e njeh Kosovën si shtet të pavarur, pavarësisht se ka një afërsi ndaj shqiptarëve dhe ka mbajtur një...

Arrestohet një inspektor i ATK-së për keqpërdorim të pozitës

Policia e Kosovës, respektivisht hetuesit policor kundër krimit ekonomik dhe korrupsionit thekson se përmes masave të fshehta të vëzhgimit pas një pune të gjatë...

Thaçi flet në telefon me Ramën, i thotë se Kosova do të dërgojë trupa...

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se gjendja në Durrës dhe Thumanë të Shqipërisë pas tërmeteve vazhdon të jetë e rëndë. “E përcolla më vëmendje mbledhjen...

Gjykata Supreme vendos të numërohen 4 639 votat e diasporës

Gjykata Supreme sërish ka vendosur në favor të ankesës së Lëvizjes Vetëvendosje (LV) për pranimin dhe numërimin e votave të diasporës. Vetëvendosje nëpërmjet një komunikate...

Kosova katër pozita më ulët në raportin e të bërit biznes – energjia dhe...

Rënia e Kosovës për katër pozita në raportin e të bërit biznes, konsiderohet shqetësim për përfaqësuesit e bizneseve. Sipas tyre, vendi ynë duhet të përmirësojë...

KDI nga sot me sesion pyetje-përgjigje në “Facebook” me kandidatët për kryeministër

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) nga sot lanson sesionet Pyetje&Përgjigje LIVE në “Facebook”, me kandidatë për kryeministër/kryeministre për Zgjedhjet e Përgjithshme të 6 tetorit...

Vazhdojnë anëtarësimet në VETËVENDOSJE!

Bashkëatdhetaret  nga Zvicra, Sebahate dhe Albana Azizi dje janë anëtarësuar në Qendrën e Lëvizjes VETËVENDOSJE, në Gjilan. Sebahate Azizi ka kryer arsimim të lartë...

Recent Posts