LAJME

Home LAJME

Veseli takon Bushatin: Sovraniteti dhe integriteti territorial i Kosovës janë të pacenueshme

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati, me...

Ricaktohet data e zhvillimit të ndeshjes Prishtina – Gjilani

Takimi i mbetur nga java e parë në Superligë, ndërmjet Prishtinës dhe Gjilanit, do të zhvillohet ditën e mërkurë (19 shtator) në stadiumin “Fadil...

Pa ndryshime kushtetuese nuk ka Ushtri të Kosovës!

Një pako prej tri projektligjeve për Forcën e Sigurisë së Kosovës është miratuar në Qeveri për t’iu proceduar Kuvendit për miratim. Një tentativë e...

LDK dhe VV bojkotojnë sërish seancën e Kuvendit

Deputeti Armend Zemaj ka thënë shkurt se nuk do të marrin pjesë në seancën e sotme. “Jo nuk do të marrim pjesë”, ka thënë Zemaj. Edhe,...

Ushtrimet fizike në mot të ftohët ju ndihmojnë të digjni më shumë dhjam

Ju mund të hidhëroheni nga fakti se stinës së verës po i vjen fundi, por rënia e temperaturave faktikisht mund t’ju ndihmojë të digjni...

Kuvendi shënon sot Ditën e Demokracisë

Kuvendi i Republikës së Kosovës shënon Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, duke i hapur dyert për vizitorë. Duke filluar në orën 9:30, qytetarë, studentë dhe nxënës...

Pajaziti: Formimi i ushtrisë nuk duhet të nxisë zili te subjektet politike

Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti ka thënë se vendimi për shndërrimin e FSK-së në ushtri është parasegjithash vullnet i popullit të Kosovës. Ai në emisionin...

Sot vazhdon seanca e Kuvendit

Seanca e Kuvendit të Kosovës e cila një ditë më parë u shty për shkak të Ditës së Demokracisë do të mbahet sot në...

Fajon pret që PE të votojë në favor të heqjes së vizave për kosovarët

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Tanja Fajon, ka thënë se pret që Parlamenti Evropian të votojë pro heqjes së vizave për qytetarët e...

Qeveria e Presidenca pa koordinim, Thaçi kundër procedimit në Kuvend të projektligjeve për FSK-në

Tashmë Qeveria e Kosovës ka proceduar në Kuvend tri projektligjet për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës, mirëpo kundër...

Recent Posts