LAJME

Home LAJME

Sëmundja e rrallë e “Foshnjës flluskë”

Një "foshnjë flluskë" që mund të ishte vrarë nga puthja e nënës së saj është në nevojë urgjente për një transplant të palcës së...

Policia arreston një aktivist të Vetëvendosjes

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje Shkelqim Morina është arrestuar në kufirin me Republikën e Shqipërisë, derisa shkonte në pushime me gruan e tij Arrestimi i tij,...

Gazeta serbe: Konflikfti Thaçi – Haradinaj çoi në vrasjen e Ivanoviqit, plani i tyre

E përditshmja beogradase, Vecernje Novosti, shkruan se një konflikt mes Hashim Thaçit dhe Ramush Haradinajt, ka çuar në vrasjen e Oliver Ivanoviqit. Por për...

Këto janë sfidat që po e presin Kosovën pas rekomandimit pozitiv për vizat

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, ka thënë sot se pas rekomandimit pozitiv të vizave për Kosovën, tani në procedurat në vazhdim Kosova mund...

Pacolli paralajmëron masa reciprociteti me Serbinë për vizita shtetërore

Zëvendëskryeministri i Parë i Republikës, Behgjet Pacolli ka konfirmuar për Gazetën Gjilani se i është ndaluar hyrja në Serbi pas ftesës së Kryetarit të...

Pacollit nuk i lejohet hyrja në Serbi

Qeveria serbe ka refuzuar kërkesën për vizitë të Ministrit të Jashtëm Behgjet Pacolli, i cili kishte ftesë nga boshnjakët ta vizitojë Novi Pazarin. Kryediplomati kosovar...

Telefonata e qytetarit shpëton pronarin e shtëpisë nga dhuna e dy hajdutëve

Telefonata në polici e një qytetari ka shmangur vjedhjen e një banese, ndërsa në pranga ra një prej autorëve dhe një tjetër u shpall...

Zyrtare: Thaçi dhe Vuçiq takohen në fillim të shtatorit

Dialogu mes Kosovës e Serbisë, me ndërmjetësimin e Përfaqësueses së Lartë të BE’së, Federcia Mogherini, ka hyrë në fazën intensive. Gjatë verës Presidenti serb...

Çfarë po e pret Pacollin sot në Serbi?

Serbia nuk i ka dhënë leje Behgjet Pacollit, por as nuk ia ka ndaluar hyrjen, kësisoj kryediplomati kosovar sot pasdite planifikon të hyjë në...

Disa civilë të vrarë në një operacion të forcave afgane dhe amerikane

​Së paku 14 njerëz, përfshirë gra dhe fëmijë, u vranë në një sulm ajror të forcave afgane dhe amerikane, pranë qytetit Kunduz të Afganistanit. Zyrtarët...

Recent Posts