LAJME

Home LAJME

Kina planifikon të dërgojë një sondë në Mars, për të shënuar 100 vjetorin e...

Janë shpërndarë imazhet e sondës, të cilën Kina planifikon ta dërgojë në Mars. Pekini zyrtar i ka bërë të gjitha përgatitjet, që kjo sondë të...

Valentina Bunjaku fiton mandatin e dytë si deputete, falënderon votuesit dhe aktivistët e LDK-së

Gjilan – Me votën tuaj kam arritur të fitojë mandatin e dyët si deputete e LDK-së në Kuvendin e Republikës. Besimi juaj më obligon...

Pas 40 vitesh ndalesë, Irani lejon gratë të shikojnë futboll në stadium

Pas 40 vitesh ndalesë, grate dhe vajzat në Iran janë lejuar që të shikojnë një ndeshje futbolli në stadium. Irani ndau vetëm 4,000 bileta për...

SC Gjilani triumfon në miqësore ndaj Vllaznisë së Pozheranit

SC Gjilani ka zhvilluar miqësore dje në Stadiumin e Qytetit në Gjilan. ‘Kuqebardhët’ triumfuan me rezultat 3 me 1 në miqësoren kundër Vllaznisë së...

Kurti: Dialogun do ta udhëheq unë, jo presidenti

Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, në një intervistë për “Radion Evropa e Lirë”, thotë se ardhja e tij në postin e kryeministrit, do...

Lutfi Haziri bashkëbisedon me studentët e Universitetit të Zug të Zvicrës

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur dje një grup prej studentëve të Universitetit të Zug të Zvicrës, të cilët i ka...

Haziri: Kudo që shkojmë, do të krenohemi me investimin në Banjën e Dobërçanit, Vëllezërit...

Në Dobërçan të Gjilanit, është inauguaruar dje njëra prej banjave më innovative në rajon, Vëllezërit Ibishi. Në ceremoninë e hapjes, kryetari i Komunës së Gjilanit,...

‘Goditje’ për Kelmendin dhe Veselin: Kosovarët ua treguan vendin…

“Qytetarët i dhanë një goditje Ramiz Kelmendit, duke ia nxjerrë në opozitë partinë e tij të preferuar, PDK, dhe tani ai do i nënshtrohet...

Sot takohen ekipet e LVV dhe LDK

Ekipet e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot do të takohen për t’u dakorduar për programin qeverisës. Kështu ka deklaruar Vjosa Osmani e...

Renditja e më të votuarve të LDK-së në Gjilanin e Lutfi Hazirit

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, në Rubikon të KTV-së e ka arsyetuar humbjen e partisë së saj në Gjilanin e Lutfi Hazirit,...

Recent Posts