LAJME

Home LAJME

Haziri zotohet se nxënësit e Shurdhanit do të jenë të parët që do të...

Në kuadër të festave të fundvitit, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka qëndruar sot në shkollën “Bajram Curri” në fshatin Shurdhan ndër...

Gjilani do të përfundojë së shpejti edhe shtatë shtëpi për familjet në nevojë

Komuna e Gjilanit është duke bërë renovimin e shtatë shtëpive për familjet në gjendje të rëndë ekonomike dhe familjare që dimri për ato të...

EMO tani gjendet edhe në Qendrën Tregtare “The Village” në Ferizaj

EMO, njëra prej kompanive kryesore në Kosovë për shitjen dhe servisimin e orëve dhe aksesorëve, vazhdon me zgjerimin e rrjetit të saj të shitjes...

Cila është më e shëndetshme kafja apo çaji?

Një kafe e nxehtë mund t’jua rritë nivelet e energjisë në mëngjes, përderisa një tas çaj mund t’ju relaksojë pas një dite me stres. Hulumtimet...

Paralajmërohet njohja e Kosovës nga Vatikani

Selia e “shenjtë”, Vatikani, akoma nuk e njeh Kosovën si shtet të pavarur, pavarësisht se ka një afërsi ndaj shqiptarëve dhe ka mbajtur një...

Kuvendi mbanë seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme duke filluar nga ora 10:00. Kjo seancë është vendosur në mbledhjen e Kryesisë që u...

Të gjithë mjekët sot në grevë

Personeli mjekësor në Kosovë sot do të hyjë në grevë 24-orëshe, duke kundërshtuar kështu mosplotësimin e kërkesës së tyre për rritjen e pagave në...

13 vjeçarja sjell në jetë fëmijën e saj të parë në QKUK

Një lindje e pazakontë ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK). Një vajzë e moshës 13 vjeçare ka sjellë...

Gjuha shqipe, lëndë zgjedhore në Turqi

Mësimdhënia e gjuhës shqipe si lëndë zgjedhore në shkollat 8 vjeçare në Turqi, përkrah kurseve intensive të pavarura të shqipes u konsiderua sot si...

Haradinaj: Kërkesa e Brnabiqit drejtuar Ramës për tërheqjen e njohjes e turpshme

Duke folur për dialogun në mes Prishtinës dhe Beogradin, kreu i Qeverisë e ka konsideruar të turpshme kërkesën e kryeministres së Serbisë, Ana Brnabiq...

Recent Posts