LAJME

Home LAJME

Tentim vrasje në Gjilan, rrahje masive në Viti

Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj shqiptarë, të cilët për shkaqe ende të panjohura, njëri prej tyre kishte gjuajtur një herë në tokë me...

Kur partneriteti ishte i shëndoshë dhe pa hile, kështu dukej parku i qytetit

 Kështu kishte pamjen parku i qytetit, në një kohë kur partneriteti Publiko Privat ishte në këmbë të shëndosha dhe nuk kishte ndonjë prapavijë politike....

28 deri 60 persona janë helmuar për iftar në Gjilan ky është emri restaurantit

Në rrugën “Nëna Terezë” katër ankuesit, dy meshkuj dhe dy femra kanë njoftuar se kishin konsumuar ushqim tek restorant “Garden” për iftar dhe menjëherë...

Rriqnat më të rrezikshme gjinden në një fshat të Gjilanit

Kosova vazhdon të përballet me sëmundjen e etheve hemorragjike apo pickimit të rriqrave siç njihet ndryshe. Në muajt e fundit të këtij viti dhjetëra...

Gjilan: Te parku i qytetit, kapet me marihuanë

Policia e Kosovës, njësiti antidrogë që vepron në Gjilan, te “Parku i qytetit” në Gjilan ka ndalë të dyshuarin, shqiptar shtetas të Kosovës dhe...

Kujdes kur vozitni shpejt në Prishtinë, kjo ju gjen

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, në një postim në profilin e tij në Facebook, sot ka shkruar rreth numrit të madh të aksidenteve të...

Vjosa Osmani i përgjigjet Lutfi Hazirit: Jam bijë e Mitrovicës, marre ju qoftë atyre...

I menjëhershëm ka qenë reagimi i deputetes së LDK-së, Vjosa Osmani, ndaj sulmit që i ka bërë përmes rrjetit social Facebook, nënkryetari i partisë...

Policia e Kosovës thotë të mos postoni foto nga dasmat – kjo është arsyeja

Policia e Kosovës në një komunikatë dërguar sot mediave ka përsëritur se është e përkushtuar për ruajtje të rendit dhe ligjit si dhe për...

Ky është 17 vjeçari nga Drenasi që humbi jetën në aksidentin me motoçiklet

Një aksident tragjikë ka ndodhur të dielën në fshatin Sankoc të Drenasit. Dyshohet se viktima ka qenë duke e drejtuar motoçikletën aksidentalisht ka humbur kontrolli...

Këto fshatra të Anamoravës do të mbesin pa energji elektrike

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Zhegra, Lladova, Llashtica (një pjesë), Shurdhani, Pidiqi, Selishta, Çeliku,...

Recent Posts