LAJME

Home LAJME

Thaçi: Veteranët, shembull i sakrifikimit për ideale dhe për lirinë tonë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi sot në Ditën e Veteranit theksoi se veteranët e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dëshmorët dhe...

Shpallet konkursi shpërblyes i manifestimit “Flakës së Janarit” 2020

Në Gjilan kanë filluar përgatitjet për manifestimin kulturor ”Flaka e Janarit” 2020, aktivitet ky që mbahet nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës, Lutfi Haziri,...

Jerliu:Tregu i Gjelbër po bëhet më i miri në regjion, jemi bërë krahë i...

Kryeshefi ekzekutiv i ndërmarrjes Tregu, Avdyl Jerliu, ka deklaruar se Tregu i Gjelbër do të përfundojë në pjesën e parë të vitit 2020 dhe...

Haziri viziton kompaninë Renson për të rikonfirmuar mbështetjen institucionale

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, së bashku me drejtorët komunalë, Valbona Tahiri dhe Bekim Bajrami, kanë vizituar dje kompaninë e sistemit të...

Gjilani fiton sërish grante nga Komisioni Europian në vlerë prej 3.2 milionë euro

Komuna e Gjilanit do ta nis vitin 2020 me 1.5 milionë euro shtesë, pasi kjo e fundit ka fituar projekte të rëndësishme n​ga Komisioni...

Xhemaili: Në vitin 2019 në Gjilan u ndërtuan 26 shtëpi për familjet në nevojë

Vit të sukseseshëm sa i përket mbështetjes së banimit social e ka cilësuar vitin 2019 drejtori i Shëndetësisë në Gjilan, Selami Xhemaili. Në një konferencë...

Daka thotë se KQZ-ja mund t’i përballojë edhe një palë zgjedhje

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) është i gatshëm që të organizojë edhe një palë zgjedhje, pas atyre të 6 tetorit. Valdete Daka, kryetare e KQZ-së,...

Nesër seanca konstituive, LV-ja dhe LDK-ja ende pa marrëveshje

Kuvendi i Kosovës ka dërguar njoftim zyrtar për mbajtjen e seancës konstitutive këtë të enjte, në orën 15:00. Nga zyra për media e Kuvendit është...

Osmani: Kushdo që luan me rezultatin e zgjedhjeve, luan me fatin e Kosovës

Kur ka mbetur vetëm edhe një ditë deri në konstituimin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, nga Lidhja Demokratike e Kosovës kanë filluar të...

Familja Abazi përfiton donacion edhe nga LDK në Solothurn

Edhe pas mbrëmjës humanitare, Pak nga ne, shumë për ata IV, e cila është mbajtur të shtunën, po vazhdojnë donacionet e njerëzve të vullnetit...

Recent Posts