LAJME

Home LAJME

Palmer: Kërkojmë njohje reciproke Kosovë-Serbi

Zëvendësndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së, Matthew Palmer dhe përfaqësues për Ballkanin Perëndimor ka thënë sot se Amerika dëshiron që të shohë normalizim të...

Askush s’duhet të ndihet i liruar nga përgjegjësia për rezultatin në PISA

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, të Shkencës dhe të Kulturës së Kosovës (SBAShK), Rrahman Jasharaj, ka deklaruar se të gjithë janë përgjegjës...

Meta takon Kurtin dhe Mustafën: Kosova i ka të gjitha mundësitë të jetë një...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka takuar dje në Prishtinë kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti dhe kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa...

Ata që shkuan në Kosovë të kthehen në hotele në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama është kthyer në Tiranë dhe po kryeson mbledhjen e jashtëzakonshme të Këshillit të Ministrave që po mbahet mëngjesin e sotëm. Rama ka...

Kosnett takon drejtuesit e komuniteteve në Kosovë, flasin për forcimin e demokracisë

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka takuar dje drejtuesit e komuniteteve pakicë në Kosovë. Gjatë këtij takimi është diskutuar për forcimin e demokracisë në...

Bashkëshortja e Sami Lushtakut dënohet me gjobë për rastin e arratisjes së tij nga...

Bashkëshortja e ish-kryetarit të Skenderajt, Sami Lushtaku, Mirvete Hasani Lushtaku, është dënuar me gjashtë muaj burgim, pasi është shpallur fajtore se ka mundësuar arratisjen...

Kurti e Mustafa sot projektojnë pamjen e Qeverisë së re

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pritet të takohen sot për t’i dhënë fund negociatave...

Viktimat e tërmetit në Durrës, u jepet lamtumira e fundit 8 pjesëtarëve të familjes...

Sot u është dhënë lamtumira e fundit tetë anëtarëve të familjes Lala, të cilët vdiqën nën rrënojat e tërmetit tragjik rënë më 26 nëntor...

Haziri e Minxhozi vizitojnë familjen Abazi për t’i ofruar mbështetje

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri së bashku me abasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, të cilët shoqëroheshin edhe nga atasheu ushtarak...

Haziri: Prej sot në Gjilan bashkëjetojnë figurat kolosale, Idriz Seferi, Mulla Idriz Gjilani dhe...

Janë inauguruar sot në qendër të Gjilanit shtatoret e heronjve të kombit, Mulla Idriz Gjilani dhe Agim Ramadani, duke iu basshkuar kështu edhe shtatores...

Recent Posts