LAJME

Home LAJME

MSH tregon kur do të rriten pagat në sektorin shëndetësor

Ministria e Shëndetësisë përmes një njoftimi për media thekson se është duke e përcjellë me vëmendje grevën e punonjësve shëndetësor. MSH thekson se në lidhje...

Vazhdohet greva në shëndetësi edhe për 48 orë

Këshilli Qendror Grevist i Federatës Sindikale të Shëndetësisë së Kosovës ka vendosur të vazhdojë edhe për 48 orë. FSSHK thotë se pas festës së Vitit...

Grevë edhe në arsim!

SBASHK-u ka shpallur grevë njëorëshe për sot në shkollat e Kosovës, për shkak të paralajmërimit se mund të votohet projektligji për pagat së bashku...

Në Gjilan një person sulmon mjekun, nuk i dha ndihmë vajzës dy vjeçare

Një person është arrestuar dje në fshatin Zhegër të Komunës së Gjilanit. Kjo pasi, i dyshuari kishte dërguar vajzën e tij dy vjeçare në kontroll...

Në Gjilan hapet eskpozita “12 Muajt e Vitit 2018”

Në kuadër të aktiviteteve në shënimin e festave të fundvitit, në Gjilan është hapur ekspozita "12 Muajt ​​e Vitit 2018", e cila është shpalosur...

Haziri zotohet se nxënësit e Shurdhanit do të jenë të parët që do të...

Në kuadër të festave të fundvitit, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka qëndruar sot në shkollën “Bajram Curri” në fshatin Shurdhan ndër...

Gjilani do të përfundojë së shpejti edhe shtatë shtëpi për familjet në nevojë

Komuna e Gjilanit është duke bërë renovimin e shtatë shtëpive për familjet në gjendje të rëndë ekonomike dhe familjare që dimri për ato të...

EMO tani gjendet edhe në Qendrën Tregtare “The Village” në Ferizaj

EMO, njëra prej kompanive kryesore në Kosovë për shitjen dhe servisimin e orëve dhe aksesorëve, vazhdon me zgjerimin e rrjetit të saj të shitjes...

Cila është më e shëndetshme kafja apo çaji?

Një kafe e nxehtë mund t’jua rritë nivelet e energjisë në mëngjes, përderisa një tas çaj mund t’ju relaksojë pas një dite me stres. Hulumtimet...

Paralajmërohet njohja e Kosovës nga Vatikani

Selia e “shenjtë”, Vatikani, akoma nuk e njeh Kosovën si shtet të pavarur, pavarësisht se ka një afërsi ndaj shqiptarëve dhe ka mbajtur një...

Recent Posts