LAJME

Home LAJME

Aksident i rëndë në fshatin Livoç i ulët në GjilanMbrëmë rreth orës 23:30 ka ndodhur një aksident në fshatin Livoç të ulët më saktësisht në rrugën në të cilën vazhdojn punimet për zgjërimin...

Gjilan: Arrestohet për posedim marihuane

Autoritetet policore kanë bërë me dije për një arrestim të një personi për posedim të narkotikëve, përkatësisht të marihuanës. “Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar...

Prokurori që iku në Amerikë s’kishte krijuar pasuri, deklaronte të ardhurat edhe nga kuponët...

Presionet dhe kërcënimet, të cilat dyshohet se e kanë shtyrë ish-prokurorin special, Elez Blakaj, drejt dorëheqjes mbesin enigmatike. Dorëheqja e tij ka bërë bujë në opinion....

Aktorja Gjilanase Adriana Matoshi shpërblehet me një çmimin special në Festivalin “South East European...

Aktorja Gjilanase Adriana Matoshi shpërblehet me një çmimin special në Festivalin “South East European Film Festival” Aktorja Shqiptare Adriana Matoshi fitoi çmimin “Aktorja më e...

Djali e braktisë nënën para shtëpisë së pleqve, duke e lënë me lot

Të afërmit e një gruaje të moshuar në Brazil mund të dënohen me tri vjet burg, pas një videoje e cila doli në internet. Në...

Dialogu e solli djalin e Soros në Prishtinë e Beograd?

Alex Soros, djali i miliarderit amerikan George Soros, fondacioni i të cilit operon edhe në Kosovë dhe në Serbi i ka shpeshtuar vizitat në...

Kosova dhe Tajlanda nënshkruan marrëveshjen për heqjen e vizave për Pasaportat Diplomatike

Republika e Kosovës e përfaqësuar nga zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli në njërën anë dhe zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Mbretërisë...

Liberalizimi i vizave nxit serbët e Veriut të marrin pasaporta të Kosovës

Në prag të liberalizimit të vizave, askush nuk përmend pasaportat e serbëve të Kosovës të lëshuar nga "Bordi i Koordinimit" nga shteti serb. Ata...

Suspendohet mjeku në QKUK

Specialisti i kirurgjisë në Klinikën e Urologjisë në QKUK, Fahredin Veseli është suspenduar nga vendi i tij i punës, për shkak të neglizhencës së...

Ish-bashkëpunëtori ia kujton Haradinajt lotët e shumtë që ka derdhur në vitin 2000

Aktivisti i hershëm i LKÇK-së dhe zyrtari, tash i Lëvizjes për Bashkim, Shukri Klinaku, përmes një shkrimi ka përkujtuar momentet e krijimit të koalicionit...

Recent Posts