LAJME

Home LAJME

Kuvendi shënon sot Ditën e Demokracisë

Kuvendi i Republikës së Kosovës shënon Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, duke i hapur dyert për vizitorë. Duke filluar në orën 9:30, qytetarë, studentë dhe nxënës...

QKSS-ja publikon raportin lidhur me largimin e serbëve nga FSK-ja

Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë do ta publikojë sot raportin “Tendencat për rrënimin e multietnicitetit: Largimet masive të pjesëtarëve serb të Forcës së...

Vuçiq nuk do të takohet sot me Thaçin, nuk dihet as se kur do...

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka vendosur të mos diskutojë me përfaqësuesit e Prishtinës në Bruksel. Këtë gjë e ka bërë të ditur drejtori i të...

Sejdiu: Pesë mjekë janë suspenduar pasi nuk respektuan orarin e punës

Drejtori i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës, Basri Sejdiu në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, ka thënë se janë pesë raste...

Universiteti Publik “Kadri Zeka” në Gjilan ka themeluar Bordin Këshillëdhënës Industrial

Universiteti Publik “Kadri Zeka” në Gjilan (UKZ), ka mbajtur takim me përfaqësues të Institucioneve komunale, kompanive dhe bizneseve, që veprojnë në rajonin e Anamoravës. Në...

Kur partneriteti ishte i shëndoshë dhe pa hile, kështu dukej parku i qytetit

 Kështu kishte pamjen parku i qytetit, në një kohë kur partneriteti Publiko Privat ishte në këmbë të shëndosha dhe nuk kishte ndonjë prapavijë politike....

Shpërthen granata brenda lokalit, plagoset pronari

Një shpërthim ka ndodhur gjatë natës në një lokal në lagjen “Partizani”, ku si pasojë ka mbetur i plagosur rëndë pronari. Në orët e para...

106-vjetori i krijimit të Forcave të Armatosura të Shqipërisë

Forcat e Armatosura të Shqipërisë u krijuan në 4 dhjetor të 1912, pak ditë pas krijimit të Shtetit të parë shqiptar në Vlorë. Krijimi i...

Pozita dhe opozita mospajtueshmëri për reformat zgjedhore

Përfaqësuesit e partive politike në vend nga pozita dhe opozita nuk janë pajtuar për kohën se kur duhet të bëhet reforma zgjedhore. Deputetja e Lëvizjes...

Policia nis sot fushatën “Dhuna nuk arsyetohet”

Policia e Kosovës me fillim në ora 10:00 do të organizojë hapjen e fushatës “Dhuna nuk arsyetohet”. Kjo fushatë është organizuar nga Sektori për Parandalimin...

Recent Posts