LAJME

Home LAJME

Daçiq: Limaj i papranueshëm, dialogun e udhëheqin Thaçi e Vuçiq

Pavarësisht se Kuvendi i Kosovës ka miratuar një rezolutë për dialogun me Serbinë, ku është caktuar edhe ekipi i ri negociues, i prirë nga...

Përzgjidhet dizajni i pullës postare për “Dëshmorët e Gjakovës”

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, me ndihmën e qytetarëve të Gjakovës, kanë përzgjedhur dizajnin e preferuar të pullës postare me temë “Dëshmorët e...

Gjilani përuron bustin e Islam Islamit në Livoç të Ulët

Komuna e Gjilanit në bashkëpunim me këshillin e fshatit Livoç i Ulët, ka bërë sot përurimin e bustit të Islam Islamit, një atdhetar i...

Pakënaqësi me punën e prokurorëve dhe gjyqtarëve, rreth 400 ankesa ndaj tyre

Rreth 400 ankesa ndaj gjyqtarëve dhe prokurorëve janë dorëzuar në Zyrën e Prokurorit Disiplinor (ZPD) nga janari deri në nëntor. Ushtruesi i detyrës së drejtorit...

Haradinaj, për tërheqjen e trupave amerikane nga Siria: Kosova e paluhatur në luftimin e...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se është duke përcjellur me vëmendje operacionin e largimit të trupave ushtarake amerikane nga Siria, pas mundjes së...

Jo veç përmbajtjen, serbët analizojnë edhe nënshkrimin e presidentit Trump në letrën dërguar Vuçiqit...

Përmbajtja e letrës që Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i  ka dërguar Presidentit Aleksandar Vuçiq, në të cilën flet për Kosovën, tash...

Shënohet Dita e Avokatisë

Oda e Avokatëve të Kosovës sot në Prishtinë shënon Ditën e Avokatisë. Në ceremoni do të marrin pjesë përfaqësues të institucioneve vendore dhe ndërkombëtare, përfshirë...

Efekti çudibërës: Dobitë nga konsumimi i arrave

Një studim i ri ka bashkuar të dhënat e sondazheve dhe studimeve të mëparshme lidhur me efektet e dobishme të arrave dhe frutave të...

Të hënën nis nënshkrimi i peticionit për bashkimin e Mitrovicës

Unë di çka flas, di çka kërkoj dhe Mitrovica do të bashkohet. Kështu ka thënë kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, gjatë konferencës për media të...

Shtyhet seanca ndaj Adem Grabovcit dhe të tjerëve në rastin ‘Pronto’

Prokurorja Speciale, Drita Hajdari kërkon përjashtimin e gjykatësit Shashivar Hoti nga rasti “Pronto” Prokurorja Speciale Drita Hajdari në fillim të seancës së sotme ku ishte...

Recent Posts