LAJME

Home LAJME

Bashkatdhetarët nga Gjermania dhurojnë 3800 euro për familjen Abazi

Një grup i bashkatdhetarëve nga Kaiserslautern i Gjermanisë, së bashku me kryetarin e Gjilanit, Lutfi Haziri, i kanë dorëzuar dje donacionin prej 3885 euro...

FC Jetoni – FC Liburni 3-4, në çerekfinale të kupës së Kosovës

Të premten ka përfunduar çerekfinalja e kupës së Kosovës në Futsal. Në qerekfinale u ndeshën FC "Jetoni" me Fc "Liburnin", ku loja përfundoj me...

Federata Ndërkombëtare e Xhudos pyet kush është xhudisti-xhudistja e dekadës? Vlerësohet lartë Majlinda Kelmendi

Në prag të përfundimit të vitit dhe dekadës, Federata Ndërkombëtare e Xhudos ka parashtruar një pyetje: “Cili është xhudisti ose xhudistja më e mirë...

Maliqi: 2019-ta, viti më i suksesshëm në realizimin e invesimeve kapitale në Gjilan

Drejtori për Buxhet dhe Financa, Zijadin Maliqi, në një konferencë për gazetarë të mbajtur të hënën, vitin 2019 e ka vlerësuar si më të...

USAID: Gjilani është komuna që ka pasur ngritjen më të madhe në procesin e...

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur në takim drejtorin e programit Komunat Transparente, Efektive dhe Llogaridhënëse (USAID TEAM), Stephen Carpenter, ku...

Ndahet nga jeta ikona e hendbollit gjilanas, Agim Shkodra

Një prej ikonave të hendbollit gjilanas, Agim Shkodra, ka ndërruar jetë të hënën në moshën 59 vjeçare, pas një sëmundje të shkurtër. Me ndarjen nga...

Arilena Ara zbulon se në çfarë gjuhe do ta këndojë “Shaj” në Eurovizion

Arilena Ara është fituesja e “Festivalit të Këngës” për këtë vit me “Shaj”. Pas përfundimit të garës, Arilena ka qenë e pranishme në diskutimin...

A do të arrihet këtë javë koalicioni LV-LDK?

Seanca e parë e legjislaturës së shtatë do të mbahet këtë të enjte, por nuk dihet nëse do të ndodhë konstituimi i Kuvendit të Kosovës. Lëvizja Vetëvendosje (LV) dhe Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK),...

Viti i zymtë i Ri i BE-së

Bashkimi Evropian mbijetoi edhe një vit. Mbajti edhe zgjedhje çuditërisht pozitive për Parlamentin e tij dhe zgjodhi disa njerëz mbresëlënës, sidomos gra, në pozita...

Kolona të gjata në Merdare, mërgimtarët presin deri në tri orë për të kaluar...

Përveç sezonit veror, mërgimtarët zgjedhin të vijnë në Kosovë edhe për festat e fundvitit. Shumë prej tyre kësaj here u nisën drejt Kosovës me vetura,...

Recent Posts