LAJME

Home LAJME

Gjilan: E therë me thikë!

Policia e Kosovës ka bërë me dije se në Gjilan është arrestuar i dyshuari, pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka therur me...

Vuçiq: Asgjë nuk do të fshihet para serbëve lidhur me Kosovën, ndoshta do të...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka siguruar serbët se kur bëhet fjalë për çështjen e Kosovës, institucionet e Serbisë nuk do të fshehin asgjë...

Serbia lobon për ndarjen në Washington, edhe Pacolli është atje

Dy zyrtarë të lartë të Kosovës dhe Serbisë sot ndodhen në Washington me ftesën e Sekretarit Amerikan të Shtetit Mike Pompeo për të marrë...

Bahtiri dënon rastin e plagosjes të qytetarit serb në Suhadoll

Kryetari i Komunës, Agim Bahtiri, ka dënuar ashpër incidentin që ka ndodhur të hënën në orët e mbrëmjes, kur një i ri serb është...

Mbi 1000 tiketa trafiku për 24 orë në Kosovë

Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh ka bërë të ditur se ditën e diele ka shqiptuar 1091 tiketa të trafikut. 43 është numri i...

Policia arreston një aktivist të Vetëvendosjes

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje Shkelqim Morina është arrestuar në kufirin me Republikën e Shqipërisë, derisa shkonte në pushime me gruan e tij Arrestimi i tij,...

Si u bënë veteranë lufte në Kosovë tropojanët dhe kuksianët duke paguar 2000 euro

Në Kosovë debati për veteranët e luftës ka arritur kulmin ditët e fundit, kjo edhe për shkak të dorëheqjes së Prokurorit të Prokurorisë Speciale...

Ministri Lluka del para gjykatës, deklarohet i pafajshëm

Aktualisht Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, është marrë në pyetje në procesin gjyqësor ku është i akuzuar për konflikt interesi, bashkë me ish-sekretaren...

Kujdes me pushimet në Shqipëri, shtohen masat për parandalimin e aksidenteve

Në kuadër të sezonit turistik policia Rrugore në Shqipëri ka marrë masa shtesë për menaxhimin e trafikut dhe parandalimin e aksidenteve. Sipas tyre synimi është...

Bunjaku: Të realizohet pensionimi i parakohshëm i mësimdhënësve me diagnoza të sëmundjeve të rënda

Bunjaku: Të realizohet pensionimi i parakohshëm i mësimdhënësve me diagnoza të sëmundjeve të rënda Gjilan – Këtë që po e shkruaj këtu e kam kërkuar...

Recent Posts