LAJME

Home LAJME

Gashi: MKRS do të jetë në shërbim të të rinjve

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka bërë shpërndarjen e certifikatave për të rinjtë që kanë marrë pjesë në trajnimin për ndërmarrësi dhe zhvillim...

Pediatria e fëmijëve lidhet me urë me Kirurgjinë Pediatrike në QKUK (Foto)

Shumë shpejt fëmijët kosovarë të cilët do të kenë probleme shëndetësore do të kenë kushte tërësisht të tjera për mjekimin e sëmundjeve të tyre. “Klinika...

Kosova planfikon të dërgojë Abetaren elektronike në Lugin

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), planifikon që në Luginën e Preshevës të dërgojë Abetare në mënyrë elektronike, në pamundësi që në shtetit...

Komuna e Gjilanit me donatorët e bëjnë me shtëpi familjen shtatë anëtarëshe

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, me donatorin Avni Haziri pronar i “OrangeNet”, kanë bërë inaugurimin e shtëpisë së re për familjen e...

Dikur ishte mbret i familjes në kopsht, sot ai po vdes nga uria

Këto pamje prekëse – sidomos për adhuruesit e kafshëve – tregojnë ditët e fundit të një luani që dikur ishte mbreti i vendit të...

Kosova hulumton tregjet në rajon për zëvendësimin e prodhimeve nga Serbia

Bizneset prodhuese dhe tregtare në Kosovë thonë të kenë filluar të gjejnë alternativa për zëvendësimin e produkteve nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina pas...

Kuvendi diskuton për projektligje, nuk ka kuorum për votimin e tyre

Kuvendi i Kosovës është duke zhvilluar seancën plenare, ku po diskutohet për shqyrtimin e disa projektligjeve. Por në seancë nga 120 deputetë sa i ka...

Hardinaj: Vendimi i Parlamentit të Maqedonisë, lajm i mirë edhe për Kosovën

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka vlerësuar votën e Kuvendit të Maqedonisë pro ndryshimeve kushtetuese për ndryshimin e emrit. Haradinaj, përmes postimit në Facebook, ka...

Lamtumirë ndryshimit të orës!

Ndryshimi i fundit i orës  do të jetë në mars të vitit 2019, dhe pastaj çdo shtet anëtar i BE-së do të duhet të...

Të mërkurën ditë zie në nderim të ish-presidentit George H.W. Bush

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas vdekjes së ish-Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George H. W. Bush, në shenjë respekti...

Recent Posts