LAJME

Home LAJME

Nuhiu: Në Kosovë prezentë llojet e ndryshme të drogave

Sot shënohet Dita Botërore kundër Abuzimit dhe Trafikimit të Drogave. Shefi i Sektorit për bashkëpunim dhe parandalim në Drejtorinë e Antidrogës në Policinë e Kosovës,...

Në pritje të rekomandimit për vizat

Komisioni Evropian gjatë kësaj jave pritet ta japë rekomandimin për liberalizimin e vizave për Kosovën. Sipas Qeverisë së Kosovës dhe njohësve të integrimeve raporti i...

“Shqiponjat” mposhtin Serbinë

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka realizuan dy gola të mrekullueshëm në fitoren 2-1 të Zvicrës ndaj Serbisë në ndeshjen e dytë në Botëror. Në...

Pacolli nis vizitën zyrtare në Principatën e Lihtenshtajnit

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka nisur vizitën e tij zyrtare në Principatën e Lihtenshtajnit. Gjatë kësaj vizite, ai do të pritet nga...

28 deri 60 persona janë helmuar për iftar në Gjilan ky është emri restaurantit

Në rrugën “Nëna Terezë” katër ankuesit, dy meshkuj dhe dy femra kanë njoftuar se kishin konsumuar ushqim tek restorant “Garden” për iftar dhe menjëherë...

Sot nisë ndërtimi i doganës në vendkalimin kufitar Stançiq – Bellanoc

Sot do te vendoset gurëthemeli i pikës kufitare Bellanoc-Stançiç, eshtë kjo pikë që lidh Republikën e Maqedonisë me Republikën e Kosovës. Ky është një projekt...

Cilat lagje të qytetit të Gjilanit do të mbesin pa energji elektrike

Gjilan Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it -Nuk ka Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit -Nuk ka Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta -Nuk ka Mirëmbajte të planifikuar 1. NS...

Valentina Bunjaku-Rexhepi : Rugoviste e veçantë shembull në botë për popujt liridashes !

Rezistenca e arsimit shqip në vitet e 90- ta ose një rezistencë Rugoviste e veçantë shembull në botë për popujt liridashes ! Arsimi shqip në...

Arrestohen dy persona, dyshohet që vodhën në një shtëpi në Gjilan

“Në rrugën “Isa Boletini” në Gjilan janë arrestuar dy të dyshuar, pasi që të njëjtit kishin hapur me forcë derën e shtëpisë e nj...

Cilat fshtara të qytetit të Gjilanit do mbesin pa energji elektrike

Gjilan Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it -Nuk ka Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit -Nuk ka Mirëmbajte të planifikuar 1. Më 08.06.2018 në NS 35/10 kV Artana do...

Recent Posts