LAJME

Home LAJME

Veseli beson se më 26 dhjetor do të konstituohet kuvendi

Kryetari në largim i Kuvendit, Kadri Veseli, është shprehur optimist se më 26 dhjetor do të konstituohet legjislatura e shtatë. Pas mbledhjes se Kryesisë së...

Në janar vijnë në Kosovë ekspertët gjermanë për sigurimet shëndetësore

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka pranuar një letër zyrtare nga homologu i tij gjerman, Jens Spahn. Përmes kësaj letre, ministri gjerman...

Fc Futsal “Jetoni” në çerekfinale të Kupës së Kosovës me Fc Futsal “Liburnin”

Këtë të premtë, duke filluar nga ora 19:30, mbahet çerekfinalja e Kupës së Kosovës në Futsall, në Palestrën: Bashkim Selishta - Petriti në Gjilan. Fc...

Mblidhet qeveria, do të marrë 10 vendime me ngarkesë buxhetore

Kabineti qeveritar në detyrë në krye me Ramush Haradinajn, do të mblidhet të martën nga ora 13:00 për të shqyrtuar 10 vendime. Vendimi i parë...

Mbi 9 mijë mësimdhënësve të viteve ’90-ta këtë muaj iu dalin shtesat

9 mijë e 500 mësimdhënës të viteve të ’90-ta pritet gjatë këtij muaji të fillojnë të marrin pensione për punën, të cilën e kanë...

Pacolli pritet në Vatikan nga Papa Françesku

Ati i Shenjtë Papa Françesku, ka pritur dje zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacollin me bashkëshorten e tij Mashen, në një...

Konjufca dhe Aliu dalin nga mbledhja e LV-së

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka dalë nga mbledhja e kryesisë së kësaj partie. Ai nuk pranoi të prononcohet për media rreth detajeve se...

Moti për fundjavë në Kosovë

Sot në vendin tonë orët e para të mëngjesit ishin me reshje lokale. Nga dita e diel kthjellime dhe më butë. Në ultësira mundësi...

Talenti gjilanas, Blendi Vranovci futbollist me të ardhme të ndritur

Futbollisti i ri gjilanas, Blendi Vranovci është një nga talentët premtues në futbollin kosovar dhe jo vetëm. Blendi 14-vjecar është pjesë e Shkollës së futbollit,...

Milaim Zeka: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për Ligjin e pagave është vendim politik

Ish-deputeti, Milaim Zeka, ka thënë në emisionin DPT te Fidani në T7 se vendimi i Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e Ligjit të pagave është...

Recent Posts