LAJME

Home LAJME

Në Panairin e organiuar nga Komuna e Gjilanit tregohet interesim i madh nga punëkërkuesit

Gjilan, 30 maj 2018 – Nën organizimin e Komunës së Gjilanit, Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, Agjensionit për Punësim dhe organizatës ndërkombëtare GIZ,...

Gjilan: Te parku i qytetit, kapet me marihuanë

Policia e Kosovës, njësiti antidrogë që vepron në Gjilan, te “Parku i qytetit” në Gjilan ka ndalë të dyshuarin, shqiptar shtetas të Kosovës dhe...

Aktorja Gjilanase Adriana Matoshi shpërblehet me një çmimin special në Festivalin “South East European...

Aktorja Gjilanase Adriana Matoshi shpërblehet me një çmimin special në Festivalin “South East European Film Festival” Aktorja Shqiptare Adriana Matoshi fitoi çmimin “Aktorja më e...

Këshilli i Bashkësisë Islame në Gjilan shtroi sofrën e iftarit

Këshilli i Bashkësisë Islame (KBI) në Gjilan të martën mbrëma ka shtruar darkën e iftarit, ku në mesin e mysafirëve të shumtë, që e...

Haziri për kandidaturën e kryetarit të LDK-së: Jam te vendi

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë që në zgjedhjet e majit të vitit tjetër të LDK-së do të jetë njëri prej atyre që...

Cfar kushte duhen për regjistrimin e automjeteve nga muaji qershor

Prej sot qytetarët e Prishtinës, Pejës, Prizrenit, Mitrovicës dhe Gjilanit kanë mundësi që për patent shofer të aplikojnë online nëpërmjet telefonit. Ketë qasje e...

Hetohen disa shqiptarë, pastruan para me Bitcoin

Hetohen disa shqiptarë, pastruan para me Bitcoin Sektori i Anti-Krimit Ekonomik dhe Prokuroria e Tiranës kanë nisur hetimet duke proceduar penalisht 5 persona nga Durrësi,...

Gjilan : Aksident trafiku me lëndime të rënda trupore

Policia e Kosovës, njësitet e trafikut rajonal, janë njoftuar për një “Aksident trafiku me lëndime të rënda trupore” në rrugën magjistrale Gjilan – Ferizaj...

Zogiani: LDK-ja interesante, Hoti kërkon zgjedhje e Veliu thotë se s’ka nevojë për to

Lëvizja Vetëvendosje organizoi javën e kaluar tryezën e radhës të partive politike, në të  cilën morën pjesë të gjitha partitë, përveç Listës Serbe. Për tryezën...

Universiteti Publik “Kadri Zeka” në Gjilan ka themeluar Bordin Këshillëdhënës Industrial

Universiteti Publik “Kadri Zeka” në Gjilan (UKZ), ka mbajtur takim me përfaqësues të Institucioneve komunale, kompanive dhe bizneseve, që veprojnë në rajonin e Anamoravës. Në...

Recent Posts