LAJME

Home LAJME

Opozita kërkon seancë të jashtëzakonshme

Grupi Parlamentar i LDK-së dhe i LVV-së kanë dorëzuar sot kërkesën me të cilën kërkojnë thirrjen e seancës së jashtëzakonshme me këtë pikë në...

OVL e UÇK: Publikimi i listës me emra të veteranëve është shkelje e ligjit

Kryesia e Organizatave të Veteranëve të Luftës së ushtrisë Çlirimtare të Kosovës vlerësojnë se është bërë shkelje me publikimin e listës së atyre që...

Bahtiri paralajmëron peticion të qytetarëve për bashkimin e Mitrovicës

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri ka paralajmëruar sot peticion të qytetarëve për bashkimin e Mitrovicës. Bahtiri në mbledhjen e Bordit të Drejtorëve njoftoi...

Seanca e jashtëzakonshme vazhdon sot

Kuvendi i Kosovës ka dështuar në seancën e së mërkurës për arritjen e konsensusit politik për miratimin e Projekt-rezolutës së propozuar nga opozita lidhur...

Graso: Forcat Speciale të Kosovës mund të veprojnë në veri edhe pa kërkuar lejen...

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Graso, ka deklaruar se forcat speciale të Kosovës mund të veprojnë në veri pa kërkuar lejen e misioni të paqeruajtës...

EMO tani gjendet edhe në Qendrën Tregtare “The Village” në Ferizaj

EMO, njëra prej kompanive kryesore në Kosovë për shitjen dhe servisimin e orëve dhe aksesorëve, vazhdon me zgjerimin e rrjetit të saj të shitjes...

Një vit burgim me kusht ndaj Ramadan Mujës

Gjykata e Gjilanit  ka shpallur sot verdiktin ndaj ish-kryetarit të Prizrenit, Ramadan Muja, dhe ish-zyrtarëve tjerë të kësaj komune të akuzuar bashkë me të...

Haradinaj, për tërheqjen e trupave amerikane nga Siria: Kosova e paluhatur në luftimin e...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se është duke përcjellur me vëmendje operacionin e largimit të trupave ushtarake amerikane nga Siria, pas mundjes së...

Të hënën nis nënshkrimi i peticionit për bashkimin e Mitrovicës

Unë di çka flas, di çka kërkoj dhe Mitrovica do të bashkohet. Kështu ka thënë kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, gjatë konferencës për media të...

Kuvendi mbanë seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme duke filluar nga ora 10:00. Kjo seancë është vendosur në mbledhjen e Kryesisë që u...

Recent Posts