LAJME

Home LAJME

Haradinaj uron SHBA-të për 4 Korrikun: Kosova është e përcaktuar për miqësi të përhershme...

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj me rastin e 4 Korrikut, Ditës së Pavarësisë së SHBA-ve, tha se populli i Kosovës u është përjetësisht mirënjohës...

Numërohen 98,45% e votave në Gjilan

Sipas rezultateve më të fundit të KQZ-së, kur është në pyetje Komuna e Gjilanit deri me tani janë numëruar 98,45% për qind e votave. Lëvizja...

Haradinaj: Kosova çdo ditë po plotësohet drejt 100% shtet

Kandidati për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj ka thënë se takimet frymëzuese me bashkëkombas nga të gjitha trevat, janë motiv për jetësimin e...

Tërmeti në Pakistan lë 20 të vdekur dhe 300 të lënduar 24

Një tërmet me fuqi 5.8 shkallë të Rihterit ka goditur kryeqytetin e Pakistanit, Islamabad dhe disa qytete të tjera. Raportohet se së paku 20 persona...

Sot nis Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare

Sot (e hënë), hapet edicioni i 38-të i Seminarit të Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare. Seminari do të mbledhë në Prishtinë studiues të shumtë nga...

Shënohet dita e Konventës Ndërkombëtare për Fëmijët

Kuvendi i Republikës së Kosovës shënon sot Ditën e Konventës Ndërkombëtare për të Drejtat e Fëmijëve, ku përveç pjesës ceremoniale do të ketë edhe...

Dy rrugët e Selishtes së Gjilanit asfaltohen në fund të tetorit

Komuna e Gjilanit po vazhdon me ndërtimin e dy rrugëve në fshatin Selishtë të Grykës së Karadakut në gjatësi prej rreth dy kilometrash, e...

Zgjedhjet në Kosovë s’e pengojnë heqjen e vizave

Liderët e partive, në kuadër të premtimeve parazgjedhore, kanë filluar premtimet e tyre për heqjen e vizave derisa shtetet anëtare të BE-së vazhdojnë të...

Në Filipine do të arrestohen përdoruesit e cigareve elektronike

Filipine do të ndalojë përdorimin dhe importimin e cigareve elektronike dhe do të arrestojë këdo që i përdorë ato, tha presidenti Rodrigo Duterte. Filipine i...

Bazë detare e NATO-s në Shqipëri? Stoltenberg: Po vlerësohet si mundësi

Ndonëse nuk ka ende një vendim, strukturat e NATO-s janë duke vlerësuar kërkesën e bërë nga Shqipëria për ngritjen e një baze detare të...

Recent Posts