LAJME

Home LAJME

Këta shtatë artikuj assesi nuk duhet t’i ngrohni!

Shumë shpesh ndodh që të na ngelet pak ushqim nga dreka apo darka e mbrëmshme, mirëpo nëse prindërit tanë na kanë mësuar gjithmonë që...

Haradinaj: Nuk jam nisur për Tiranë, jam në shtëpinë time

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka demantuar lajmin e plasuar në disa media se, kinse sonte, ai bashkë me presidentin Thaçi kanë udhëtuar urgjentisht...

Vetëm pesë për qind e fëmijëve në Kosovë vijojnë mësimin parashkollor

Komisioni Evropian (KE) e ka vlerësuar Kosovën si vend “në fazë të hershme të përgatitjes në fushën e arsimit dhe kulturës, me progres të...

Kosova prin në rajon me numrin e të prekurve me Tuberkuloz

Kosova prin në rajon me numrin më të madh të qytetarëve të prekur me tuberkuloz. Së paku 700 persona kanë qenë të prekur me...

Diaspora dëshiron përfaqësim në Kuvend, deputetët skeptik

Vite më parë kishte filluar një diskutim që në reformën zgjedhore të futeshin edhe ndryshimet për t’ia mundësuar diasporës përfaqësimin në institucionin më të...

Raportuesi i Kosovës për PE: Vizat hiqen deri në fund të vitit

Pas rekomandimit pozitiv për liberalizimin e vizave, Igor Sholtes, raportuesi për Kosovën në Parlamentin Evropian ka thënë për BIRN se shpreson që procesi deri...

Filmi me Jennifer Lopez “Second Act” arrin në Cineplexx, me mbi 50 shpërblime për...

Jennifer Lopez rikthehet në botën e filmit me filmin më të ri komedi-romancë, “Second Act”. Për këtë premierë, Cineplexx organizon “Ladies Night” me 60...

Në Gjilan një person sulmon mjekun, nuk i dha ndihmë vajzës dy vjeçare

Një person është arrestuar dje në fshatin Zhegër të Komunës së Gjilanit. Kjo pasi, i dyshuari kishte dërguar vajzën e tij dy vjeçare në kontroll...

Shënohet dita e Konventës Ndërkombëtare për Fëmijët

Kuvendi i Republikës së Kosovës shënon sot Ditën e Konventës Ndërkombëtare për të Drejtat e Fëmijëve, ku përveç pjesës ceremoniale do të ketë edhe...

Kujdes me pushimet në Shqipëri, shtohen masat për parandalimin e aksidenteve

Në kuadër të sezonit turistik policia Rrugore në Shqipëri ka marrë masa shtesë për menaxhimin e trafikut dhe parandalimin e aksidenteve. Sipas tyre synimi është...

Recent Posts