LAJME

Home LAJME

Krasniqi: Lajmi i rremë, dëshmon frikën e partive ndaj rritjes së pandalshme të PDK-së

Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka përgënjeshtruar lajmin e rremë për marrëveshje ndërmjet PDK-së dhe Vetëvendosjes. Krasniqi ka thënë se nuk u bëjnë përshtypje përpjekjet...

Gjenerali Rama: FSK e gatshme për obligimet që dalin nga Karta e Adriatikut

Komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama, me ftesë të shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Shqipërisë, gjeneral brigade Bardhyl Kollçaku,...

Murphy: LDK mbrëmë dëshmoi fuqinë e saj për fitoren më 6 tetor

Dara Murphy, Nënkryetar i Partive Popullore Evropiane (PPE), gjatë një takimi që ka zhvilluar sot me Shtabin Zgjedhor të LDK-së për zgjedhjet e 6...

Sot promovohet fjalori i parë online shqip-serbisht-shqip

Me një ceremoni të veçantë që mbahet prej orës 11:00 në Bibliotekën kombëtare “Pjetër Bogdani”në Prishtinë, sot do të promovohet fjalori i parë në...

Vuçiq: Vështirë me shqiptarët, “New Nork është qytet i tyre”

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq tha sot se Amerika është e interesuar të zgjidhur nyjën e Kosovës dhe dëshiron që ajo të mos qëndrojë si...

Paralajmërimi: Serbët flasin me fakte, politikanët kosovarë i harrojnë krimet e luftës

“Është paradoksale që disa nga prestarët e komunitetit serb ti pranojnë krimet më gjenocidiale ndaj popullatës civile shqiptare gjate luftës, kurse ne jemi të...

Gjilani të premten organizon garën e atletikës për fëmijë

Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport e Komunës së Gjilanit, me mbështetje të Ministrisë së Kulturës dhe Federatës së Atletikës së Kosovës, të premten...

Dështim pas dështimi, Kosova humb edhe një afat për vizat

Komisioni LIBE ka mbështetur rinisjen e negociatave teknike me Këshillin e BE-së për heqjen e vizave për Kosovën. Por pavarësisht kësaj, sipas ekspertëve të...

Çka ndodh sot

Iniciativa për Drejtësi dhe Barazi – Inject publikon raportin e hulumtimit rreth pasurisë së përbashkët dhe mbajtjes financiare. (Hotel “Sirius”, Prishtinë) 10:00 Kuvendi Komunal i Gjilanit...

KQZ-ja e institucionet e sigurisë thonë se përgatitjet për zgjedhje po shkojnë mirë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), në ditën e hapjes së fushatës zgjedhore ka mbajtur një takim pune me përfaqësues të Policisë, Prokurorisë së Shtetit,...

Recent Posts