LAJME

Home LAJME

Hoxha: Vendimi për heqjen e vizave do të merret gjatë këtij viti

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, është shprehur optimiste se vendimi për heqjen e vizave do të merret gjatë këtij viti. Gjatë mbledhjes së qeverisë,...

Tri Projektligjet për FSK-në shqyrtohen në Komisionin për Punë të Brendshme

Komisioni për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës të mërkurën do të mbajë mbledhje. Në rend dite do të...

Analisti serb: Vuçiq i gatshëm ta njoh Kosovën në këmbim të anëtarësimit të Serbisë...

Katër ditë pasi urdhëroi ushtrinë serbe të ngrit gatishmërinë luftarake, presidenti serb Aleksandar Vuçiq po viziton Moskën, ku është takuar me homologun e tij...

Kosova merrë mbështetje nga Portugalia në procesein e liberalizimit të vizave

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, wshtw pritur nga Ministri i Punëve të Jashtme i...

Dy rrugët e Selishtes së Gjilanit asfaltohen në fund të tetorit

Komuna e Gjilanit po vazhdon me ndërtimin e dy rrugëve në fshatin Selishtë të Grykës së Karadakut në gjatësi prej rreth dy kilometrash, e...

Gjermania kërkon punëtorë jashtë vendeve të BE-së

Qeveria e koalicionit në Gjermani bëri të ditur në orët e para të së martës ka rënë dakord për ligje të reja për imigrimin,...

Komuna e Vitisë shpallë Konkursin Publik për ndarjen e 133 bursave për studentët vitias

Viti – Komuna e Vitisë, konkretisht Drejtoria për Arsim ka hapur Konkursin Publik për ndarjen e bursave për studentët e Komunës së Vitisë dhe...

Ministri Gashi: Jemi në proces për rritjen e pagave të policëve

Buxheti për rritjen e pagave të Policisë së Kosovës dhe zjarrfikësve u diskutua sot në Komisionin për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e...

Në Mal të Zi mblidhen rreth 30 mijë nënshkrime për tërheqjen e njohjes së...

Këshilli Kombëtar serb në Mal të Zi, ka filluar mbledhjen e nënshkrimeve, në iniciativën e mbështetjes së referendumit shtetëror për tërheqjen e vendimit të...

Haradinaj: Avancimi i arsimit në vend, prioritet i Qeverisë

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj tha sot se arsimimi i duhur i gjeneratave të reja në vend është objektiv i Qeverisë së Kosovës dhe...

Recent Posts