LAJME

Home LAJME

12 vrasje në gjashtë mujorin e parë të këtij viti, rreth 250 mijë armë...

Incidentet me armë zjarri, që kanë ndodhur kohëve të fundit, kanë bërë që disa raste të përfundojnë me fatalitet. Sipas Policisë së Kosovës, vetëm në...

Graso: Forcat Speciale të Kosovës mund të veprojnë në veri edhe pa kërkuar lejen...

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Graso, ka deklaruar se forcat speciale të Kosovës mund të veprojnë në veri pa kërkuar lejen e misioni të paqeruajtës...

Seanca e jashtëzakonshme vazhdon sot

Kuvendi i Kosovës ka dështuar në seancën e së mërkurës për arritjen e konsensusit politik për miratimin e Projekt-rezolutës së propozuar nga opozita lidhur...

Spanja tashmë po përgatit njohjen diplomatike të Kosovës

Sipas mediave spanjolle, në zyrën e ministrit të Jashtëm, Josep Borrell, kanë arritur tashmë disa raporte për procesin e bisedimeve në nivelin më të...

Deputetët miratojnë Projektligjin për Ministrinë e Mbrojtjes

Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 106 vota për, asnjë kundër dhe një abstenim kanë miratuar Projektligjin për Ministrinë e Mbrojtjes. Kryetar i Komisionit parlamentar...

Thaçi shpreson se muajt e ardhshëm do të arrihet marrëveshja me Serbinë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë sot para takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Bruksel se shpreson që në javët...

Një vit burgim me kusht ndaj Ramadan Mujës

Gjykata e Gjilanit  ka shpallur sot verdiktin ndaj ish-kryetarit të Prizrenit, Ramadan Muja, dhe ish-zyrtarëve tjerë të kësaj komune të akuzuar bashkë me të...

Votohet Projektligji për gjykimin në mungesë për krime lufte

Deputetët e Kuvendit të Kosovës e votuan në parim Projektligjin për gjykimin në mungesë për krime lufte, i propozuar nga Grupi parlamentar i Lëvizjes...

Kuvendi mbanë seancë të jashtëzakonshme

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme duke filluar nga ora 10:00. Kjo seancë është vendosur në mbledhjen e Kryesisë që u...

Kurti: Thaçi po bënë lojëra të dëmshme

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është takuar me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovës, Ruairi O’Connell. Gjatë këtij takimi është diskutuar rreth dialogut...

Recent Posts