LAJME

Home LAJME

Paralajmërohet njohja e Kosovës nga Vatikani

Selia e “shenjtë”, Vatikani, akoma nuk e njeh Kosovën si shtet të pavarur, pavarësisht se ka një afërsi ndaj shqiptarëve dhe ka mbajtur një...

Veseli vlerëson punën humanitare të punëtorëve të shëndetësisë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli në Ditën Botërore Humanitare, ka theksuar sensibilizimin e gjendjes së civilëve në mbarë botën dhe...

Haziri: Askush më shumë se gjilanasit nuk e bashkëndien tragjedinë nga tërmeti në Shqipëri

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka uruar shërim sa më të shpejtë për të lënduarit dhe të gjithë të prekurit nga tërmeti...

Në fund të legjislaturës së gjashtë të Kuvendit deputetët me “Selfie”

Seanca e fundit e legjislaturës së VI ka qenë e qetë, ku deputetët e pozitës dhe opozitës janë parë mjaftë të relaksuar. Madje, ata...

Pajaziti: Formimi i ushtrisë nuk duhet të nxisë zili te subjektet politike

Deputeti i PDK-së, Zenun Pajaziti ka thënë se vendimi për shndërrimin e FSK-së në ushtri është parasegjithash vullnet i popullit të Kosovës. Ai në emisionin...

Për 24 orë në Kosovë dy aksidente fatale dhe 1095 gjoba trafiku

Policia e Kosovës gjatë ditë së djeshme ka shqiptuar 1095 gjoba në trafik, ndërsa po në këtë 24 orësh kanë ndodhur dy aksidente me...

Rajoni i Gjilanit kryeson si rajoni më i ndotur në vend

Raporti i Agjencisë për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës (AMMK) e ka nxjerrë rajonin e Gjilanit më të papastrin në nivel vendi. Ky rajon,...

Aktakuzë ndaj personit nga Suhareka i cili fotografoi dhe publikoi votën në Facebook

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, njofton se ka ngritur aktakuzë kundër F.S., për shkak të dyshimit të bazuar se ka...

Për 24 orë 64 aktakuza

Prokurori i Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur 64 aktakuza kundër 74 personave për vepra tëndryshme...

Haziri: Më 28 Nëntor do t’i ndahet çmimi Heroina e Qytetit, Shyhrete Tahiri Sylejmani

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në takim zonjën Shyhrete Tahiri Sylejmani, e cila ditë më parë e denoncoi kallëzimin...

Recent Posts