LAJME

Home LAJME

29 aksidente në trafik e 19 persona të arrestuar gjatë 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë kanë ndodhur 29 aksidente në trafikun rrugor. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, si pasojë e këtyre...

Pjesëtarë të familjes Jashari i bashkohen AKR-së

Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka bërë me dije se kësaj partie i janë bashkuar disa figura të reja. Përmes një postimi në llogarinë e...

KDI nga sot me sesion pyetje-përgjigje në “Facebook” me kandidatët për kryeministër

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) nga sot lanson sesionet Pyetje&Përgjigje LIVE në “Facebook”, me kandidatë për kryeministër/kryeministre për Zgjedhjet e Përgjithshme të 6 tetorit...

12 vrasje në gjashtë mujorin e parë të këtij viti, rreth 250 mijë armë...

Incidentet me armë zjarri, që kanë ndodhur kohëve të fundit, kanë bërë që disa raste të përfundojnë me fatalitet. Sipas Policisë së Kosovës, vetëm në...

Yll Limani do të këndojë në dasmën e Bleros dhe Afronës

Çifti Blero dhe Afrona Dika po bëjnë përgatitjet e fundit për dasmën e tyre, e cila do të mbahet të shtunën e ardhshme, më...

Qytetari në Gjilan rrah shuplaka fizioterapeutin

Një rast aspak i zakontë ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në ordinancën e fizioterapeutit Faik Ramadani, në Gjilan. Pasditja e djeshme derisa ai...

Meteorologët tregojnë motin për 5 ditët e ardhshme

14.09 – Mot i mirë, i kthjellët dhe me diell 15.09 – Mot i mirë, kryesisht i kthjellët dhe me diell. 16.09-17.09 – Mot shumë i...

Vajza e Gani Gecit e thotë për herë të parë: Ja falë kujt i...

Vajza e Gani Gecit, Marigona, zyrtarisht është kandidate për deputete në kuadër të listës zgjedhore të LDK-së. Ajo në një intervistë ekskluzive për gazetën...

Çka ndodh sot

Lëvizja Vetëvendosje bën prezantimin e kandidatëve për deputetë . (Salla e Kuqe e Pallatit të Rinisë, ora 11:00) Hapet Agrofesta 2019. (Ora 11:15) Kryeministri në detyrë,...

Tayna i kundërpërgjigjet komentueses e cila i tha se ajo mund të ishte gjithçka,...

Reperja e re, Tayna, vazhdon të jetë shumë e përfolur qoftë për jetën profesionale, ashtu edhe atë private. Fotografitë që ajo publikon në rrjetet sociale,...

Recent Posts