LAJME

Home LAJME

Lutfi Haziri tregon pse e quajti Albin Kurtin ‘Mr. Bean’

Shefi i Shtabit Zgjedhor të LDK’së, Lutfi Haziri, ka treguar se si është i inspiruar që kandidatit për kryeministër nga Vetevendosja Albin Kurtit t’ia...

Gratë po vazhdojnë mobilizimin për kryengritjen e madhe të 6 tetorit

Familjare, kolege e përkrahëse të kandidaturës së Arijeta Rexhepit për deputete të Parlamentit dhe kandidateve tjera, u mblodhën bashkë për të treguar mbështetjen e...

Policia e Gjilanit, jep detaje rreth incidentit në Spitalin e Gjilanit

Një rast i rrallë ka ndodhur në repartin e Gjinekologjisë në Gjilan. Pasi një person kishte dërguar gruan e saj për të lindur në spital,...

Lëndohet Shaqiri

Xherdan Shaqiri është lënduar dhe nuk do të jetë në dispozicion të Liverpoolit për ndeshjen e së mërkurës kundër MK Dons, që zhvillohet në...

KB Prishtina fiton Superkupën në basketboll 24

KB Prishtina e ka fituar Superkupën e Kosovës në basketboll, pasi e mposhti KB Rahoveci (91-73). Ndeshja ishte më e barabartë deri në fillim të...

Ministri Lluka nënshkruan në Vjenë marrëveshjen e parë në histori për zhvillimin e projektit...

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka bërë me dije se me marrjen e mandatit të ministrit, dy vjet më parë pati dhënë zotim...

Tërmeti në Pakistan lë 20 të vdekur dhe 300 të lënduar 24

Një tërmet me fuqi 5.8 shkallë të Rihterit ka goditur kryeqytetin e Pakistanit, Islamabad dhe disa qytete të tjera. Raportohet se së paku 20 persona...

Trump: “Unë jam për Nobel, por nuk ma japin”

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tregoi se e ka një ‘inat’ me komitetin e Nobelit. Duke folur për gazetarët përpara një takimi...

Thaçi dhe Rama tallen me Vuçiqin, postojnë foto ‘nëpër korridoret e OKB-së’

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama janë tallur me kryeministrin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Thaçi në profilin e vet në...

KQZ-ja apel partive politike: Respektoni ligjet, zgjedhjet të jenë të lira, fer dhe demokratike

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), në ditën kur ka filluar fushatat për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit, u ka bërë apel partitë...

Recent Posts