LAJME

Home LAJME

Jo veç përmbajtjen, serbët analizojnë edhe nënshkrimin e presidentit Trump në letrën dërguar Vuçiqit...

Përmbajtja e letrës që Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i  ka dërguar Presidentit Aleksandar Vuçiq, në të cilën flet për Kosovën, tash...

Kosovari hero në Austri, i shpëton jetën 14 vjeçarit austriak

Muharrem Behrami nga Podujeva, i cili punon dhe vepron në Linz të Austrisë, është bërë hero në këtë shtet. Krejt kjo, pasi që Behrami...

Shënohet Dita e Avokatisë

Oda e Avokatëve të Kosovës sot në Prishtinë shënon Ditën e Avokatisë. Në ceremoni do të marrin pjesë përfaqësues të institucioneve vendore dhe ndërkombëtare, përfshirë...

Gjilani do të përfundojë së shpejti edhe shtatë shtëpi për familjet në nevojë

Komuna e Gjilanit është duke bërë renovimin e shtatë shtëpive për familjet në gjendje të rëndë ekonomike dhe familjare që dimri për ato të...

Paralajmërohet njohja e Kosovës nga Vatikani

Selia e “shenjtë”, Vatikani, akoma nuk e njeh Kosovën si shtet të pavarur, pavarësisht se ka një afërsi ndaj shqiptarëve dhe ka mbajtur një...

Deklarohet Qeveria e Kosovës pas letrës së zyrtarëve të BE-së

Zëdhënësja e Qeverisë së Kosovës, Donjeta Gashi ka komentuar letrën e zyrtarëve të lartë të Bashkimit Evropian dërguar kryeministrit Ramush Haradinaj, në të cilën...

Haziri zotohet se nxënësit e Shurdhanit do të jenë të parët që do të...

Në kuadër të festave të fundvitit, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka qëndruar sot në shkollën “Bajram Curri” në fshatin Shurdhan ndër...

Haradinaj: Kosova do të punojë ngushtë me NATO-n

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, bëri të ditur se në bisedën telefonike me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg ka thënë...

Gjuha shqipe, lëndë zgjedhore në Turqi

Mësimdhënia e gjuhës shqipe si lëndë zgjedhore në shkollat 8 vjeçare në Turqi, përkrah kurseve intensive të pavarura të shqipes u konsiderua sot si...

Brnabiq: S’ka dialog pa heqjen e taksës nga Prishtina

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka thënë se Beogradi është i gatshëm të vazhdojë dialogun me Prishtinën, atëherë kur taksa të hiqet. Siç thotë...

Recent Posts