LAJME

Home LAJME

Betohen gjenerata e 54 e Policisë së Kosovës

Me rastin e diplomimit të gjeneratës së 54-të, Policia e Kosovës sot organizon një ceremoni solemne e cila do të mbahet në Pallatin e...

Detaje të rënda: Punëtori ra nga kati i 7 dhe nuk e pa askush,...

Behram A. Behrami është personi i cili humbi jetën dje pasi ra nga një ndërtesë në Prishtinë Viktima e moshës 60 vjeçare është nga fshati...

Lansohet platforma digjitale “Kamenica Open Data”

Komuna e Kamenicës ka lansuar platformën digjitale “Kamenica Open Data”. Kjo platformë, e cila do të plotësohet me të gjitha të dhënat nga secila drejtori...

Doris Pack: Kandidimi i një gruaje për kryeministre e ndryshon imazhin e Kosovës

Kryetarja e Forumit të Gruas të Partive Popullore Europiane, Doris Pack, ka marrë pjesë në takimin që kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani...

Johnson: Nuk imponojmë, por mbështesim arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi

Senatori amerikan, Ron Johnson, ka thënë se u takon udhëheqësve në Kosovë dhe Serbi të përcaktojnë nëse mund të arrijnë marrëveshje. Në një intervistë...

Kurti: Më 6 tetor unë bëhem kryeministër, Vjosa Osmani kryeparlamentare

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë për “Deutsche Welle” ka thënë se më 6 tetor LV-ja do të fitojë ku ai...

Televizioni anglez sjell reportazhin rrëqethës për Kosovën

Futbolli i Kosovës ka qenë temë diskutimi në mbarë mediat evropiane gjatë javës së fundit. Dardanët luajtën kundër Anglisë, ku edhe pse u mposhtën...

Policia e Kosovës njësitet e hetimeve në Gjilanit kanë arrestuar një të dyshuar për...

 Me 19 prill 2019, rreth orës 09:40, ishte paraqitur një rast “Vjedhje e rëndë” që kishte ndodhur në një objekt shumëkatësh qe është ne...

Palmer: Pajtimi ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është i mundshëm

I dërguari special i ShBA-së për Ballkanin Përendimor, Matthew Palmer, ka deklaruar se është  i bindur se një marrëveshje ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit mund...

Presidenti çek në Serbi: “Nuk më pëlqen Kosova”

Në takimin me Vuçiçin në Beograd, Milos Zeman u dëgjua të thotë se “nuk i pëlqen Kosova” Presidenti çek Milos Zeman ndodhet në Serbi për...

Recent Posts