LAJME

Home LAJME

Gjilani organizon mbledhje komemorative në nderim të jetes dhe vepres së simbolit të qëndresës...

Me rastin e ndarjes nga jeta të simbolit të qëndresës dhe sakrificës, Fatime Hyseni, nënës së tre dëshmorëve të kombit, Ramadan, Shaban dhe Ilmi...

Të Rinjtë në Agrobiznes, Lutfi Haziri nënshkruan kontratat me tetë përfitues të nën-granteve, priten...

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në kuadër të projektit “Të Rinjtë në Agrobiznes”, ka nënshkruar sot kontratat me tetë përfitues të nën-granteve,...

“Intelektualët” udhëtojnë për Podujevë në përkrahje të Dritës

FC Drita do të sfidohet me Llapin në ndeshjen që do të zhvillohet në Podujevë në kuadër të javës së pestë kampionale. Drita është...

SC Gjilani mbyll përgatitjet, gati për ndeshjen e nesërme

SC Gjilani do të takohet sot me Ballkanin në kuadër të javës së pestë në Superligë. Gjilanasit kanë vazhduar me përgatitje intensive. Ndërsa, sot klubi...

Pacolli: Gjilani do të mbetet një bastion i fortë i AKR-së

“Gjilani do të mbetet një bastion i fortë i AKR-së. Kjo bindje mu forcua kur takova drejtuesit e forumeve të ndryshme të AKR-së, gratë,...

Gjykata e Apelit konfirmon dënimet për grupin e Kumanovës

Gjykata e Apelit në Shkup ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore për grupin e njohur si i Kumanovës, i cili më 2 nëntor 2017...

Uran Ismaili: Sistemi shëndetësor ka filluar të përmirësohet 17

Ministri në largim i Shëndetësisë, Uran Ismaili, i cili vjen nga radhët e PDK-së, ka thënë se me drejtimin e tij në këtë dikaster...

Numrat e partive politike me të cilët do të garojnë në zgjedhje

Këta janë numrat e partive politike me të cilët do të garojnë në zgjedhje: 111 – Partia Liberale Egjiptiane 112 – Partia Demokratike e Kosovës 113 –...

Kurteshi Emini: Emrat e dëshmorëve të kombit do të jenë të ngritur përjetë në...

Nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, të martën është mbajtur akademi përkujtimore kushtuar 20-vjetorit të rivarrimit të dëshmorëve të kombit,...

Kryetari i KBI-së në Gjilan uroi nxënësit e medresesë për fillimin e vitit të...

Kryetari i Këshillit të Bashkësisë Islame (KBI) në Gjilan, Naim Aliu vizitoi nxënësit e Medresesë “Alaudin” paralelja në Gjilan me rastin e fillimit të...

Recent Posts