LAJME

Home LAJME

Lutfi Haziri suspendon zyrtarin që u arrestua nën dyshim për falsifikim dokumentesh

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka suspenduar nga puna zyrtarin e tatimit në pronë (B.K.), i cili është arrestuar sot nga Policia...

Në Gjilan mbahet panairi me pjesëmarrës nga shumë biznese

Arsim Vranovci Drejtor Ekzekutiv në Global Counsulting & Development Associates, ka thënë se objektivi kryesor i këtij panairi është që të krijojë një rrjet...

Analistët: Dialogu do të ketë rol përcaktues për krijimin e koalicionit qeverisës

Njohësi i rrethanave politike Agon Maliqi dhe politologu Belul Beqaj kanë vlerësuar se procesi i dialogut me Serbinë do të ketë rol përcaktues për...

Kryetarët e komunave po i mashtrojnë qytetarët me kandidim për deputetë, thonë analistët

Tre kryetarë të Komunave, ia kanë mësyrë garës për deputetë. Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ai i Shtimes, Naim Ismajli dhe Xhafer Gashi i...

Vrasja e dyfishtë në Prishtinë, hoxhallarët kërkojnë pajtimin e familjeve

Dy të vdekur e tre të plagosur ishte bilanci i përgjakshëm i ngjarjes tragjike të gjuajtjes me armë javën e kaluar në Lagjen e...

Plagoset me armë një person në Prishtinë

Sot rreth orës 12:00 janë dëgjuar disa të shtëna me armë zjarri në rrugën “Afrim Vitija” në Prishtinë, ku si pasojë është plagosur një...

KQZ-ja certifikon LDK-në, PDK-në dhe koalicionin AAK-PSD

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) në mbledhjen e sotshme ka certifikuar grupin e dytë të subjekteve politike dhe kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e...

Një person i vdekur nga aksidenti i rëndë në rrugën Malishevë – Rahovec

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Malishevë – Rahovec. Nga ky aksident një person ka ndërruar jetë. Këtë për Indeksonline...

I riu nga Tirana punësoi 140 persona në Kosovë

Nga viti në vit tregut të Kosovës po i shtohen miliona euro investime në të bërit biznes nga Shqipëria. Potenciali i të rinjve për...

Monitoruesit identifikojnë të metat që përcjellin zgjedhjet në Kosovë

Organizatat joqeveritare në Kosovë të cilat kanë shprehur interesimin e tyre për monitorimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 6 tetorit, thonë se janë...

Recent Posts