LAJME

Home LAJME

Çka iu premtua Vuçiqit nga SHBA-ja për Kosovën, këto janë detajet

Një takim pas shumë viteve dhe nder i është bërë Serbisë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), madje për presidentin serb Aleksandar Vucic,...

Rrëfime të padëgjuara të Rexhep Selimit: Prej formimit të UÇK-së deri te “këndimi” në...

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ishte i ftuar mbrëmë në emisionin “Pressing” . Ai ka folur për Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, pjesë e...

Shifra rekorde të djegies së pyjeve në Brazil

Instituti Kombëtar për Kërkime në Hapësirë në Brazil, ka njoftuar se zjarri në hapësirat pyjore dhe zonat tropikale të këtij shteti ka shënuar shifra...

Kuvendi shpërndahet të enjten

Ashtu siç kishte vendosur kryesia e Kuvendit të Kosovës në mbledhjen e kaluar që seanca për shpërndarje të Kuvendit të mbahet me datën 22...

Haradinaj: Përulem me respekt para kujtimit dhe veprës së ish-kryeministrit Bajram Rexhepi

Kryeministri në dorëheqje i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar Bajram Rexhepin në dy vjetorin e vdekjes së tij. Haradinaj në një shkrim të bërë në...

Vuçiq: Vazhdimi i dialogut, jo para dhjetorit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pas takimit me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, ka folur edhe rreth mundësisë së vazhdimit të dialogut ndërmjet...

Dy vite nga vdekja e ish-kryeministrit Bajram Rexhepi

Sot mbushen dy vjet që kur u nda nga jeta ish-kryeministri i parë i Kosovës në kohën e pasluftës, Bajram Rexhepi. Në prill të 2017,...

Analisti njohur nga SHBA paralajmëron rëndë Kosovën: Është alarmi i fundit për shpëtim

“Deklarata e ambasadorit britanik, O'Cornell, i cili tha se korrupsioni, nepotizimi dhe kapja e shtetit do ta shkatërrojnë Kosovën, është alarmi i fundit për...

Konjufca i jep afat LDK-së: Deri më 23 gusht ju presim

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca i ftuar në emisionin DPT te Fidani të Televizioni 7, ka thënë se LDK-në e presim vetëm deri...

Mustafa të premten mbledh Këshillin e Përgjithshëm të LDK-së

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës )LDK), Isa Mustafa, ka njoftuar se të premten do të mbahet mbledhja e dytë e Këshillit të Përgjithshëm...

Recent Posts