LAJME

Home LAJME

Hetohen disa shqiptarë, pastruan para me Bitcoin

Hetohen disa shqiptarë, pastruan para me Bitcoin Sektori i Anti-Krimit Ekonomik dhe Prokuroria e Tiranës kanë nisur hetimet duke proceduar penalisht 5 persona nga Durrësi,...

Gjilan : Aksident trafiku me lëndime të rënda trupore

Policia e Kosovës, njësitet e trafikut rajonal, janë njoftuar për një “Aksident trafiku me lëndime të rënda trupore” në rrugën magjistrale Gjilan – Ferizaj...

Zogiani: LDK-ja interesante, Hoti kërkon zgjedhje e Veliu thotë se s’ka nevojë për to

Lëvizja Vetëvendosje organizoi javën e kaluar tryezën e radhës të partive politike, në të  cilën morën pjesë të gjitha partitë, përveç Listës Serbe. Për tryezën...

Universiteti Publik “Kadri Zeka” në Gjilan ka themeluar Bordin Këshillëdhënës Industrial

Universiteti Publik “Kadri Zeka” në Gjilan (UKZ), ka mbajtur takim me përfaqësues të Institucioneve komunale, kompanive dhe bizneseve, që veprojnë në rajonin e Anamoravës. Në...

Aksident i rëndë në fshatin Livoç i ulët në GjilanMbrëmë rreth orës 23:30 ka ndodhur një aksident në fshatin Livoç të ulët më saktësisht në rrugën në të cilën vazhdojn punimet për zgjërimin...

Diaspora dëshiron përfaqësim në Kuvend, deputetët skeptik

Vite më parë kishte filluar një diskutim që në reformën zgjedhore të futeshin edhe ndryshimet për t’ia mundësuar diasporës përfaqësimin në institucionin më të...

Policia shqipton 1095 tiketa të trafikut për 24 orë

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të kaluara ka lëshuar 1095 tiketa të trafikut. Gjatë 24 orëve kanë ndodhur gjithsej 40 aksidente, prej tyre një...

Bajram Isufi paralajmëron: Gjilani po udhëhiqet nga familjar e dajallarë – por u ka...

Bajram Isufi është pjesë e kryesisë së degës së PDK-së në Gjilan. Është aktivist i palodhshëm dhe kjo ka ndikuar që ai të revoltohet...

OZNA (UDBA) objekti ku burgoseshin shqiptarë të pafajshëm dhe likuidoheshin pa gjyq

Njëri nga objektet karakteristike është edhe ai i OZNA-së famëkeqe ku gjatë viteve 1944 – 1945 janë burgosur më se 1000 shqiptarë të pafajshëm,...

S’ka mocion për rrëzimin e Qeverisë

Megjithëse tash e disa muaj po kërkojnë zgjedhje të parakohshme parlamentare, LDK-ja e Vetëvendosja nuk do të iniciojnë mocion për rrëzimin e qeverisë “Haradinaj”. Dy...

Recent Posts