Magazina

Home Magazina

Hekuran Krasniqi sjell këngën e re për festat e shqiptarëve “Nëntori i gurit”

Para dy muajve solli këngën “Shqiptare”, në bashkëpunim me grupin Fisnikët. Bëhet fjalë për Hekuran Krasniqin, i cili duket se ka vendosur mos ta përmbyll...

Ardian Bujupi reagon përmes imazheve ndaj fanses që u mundua ta komprometoi

Ditë më parë u publikuan disa imazhe dhe video komprometuese në llogari të Ardia Bujupit. Ky i fundit ka qenë në qendër të vëmendjes së...

Pas 16 vitesh, Besnik Qaka sjell versionin e shkurtër akustik të këngës “Ushtari i...

Ritmi i rrugës dikur ishin një grup shumë i pëlqyer në trevat shqiptare, të cilët sillnin këngë që pëlqeheshin në masë të madhe. “Ushtari i...

Fituesi i një Oscari, Ennio Morricone: Kurrë nuk kam thënë se janë plehra veprat...

Kompozitori Ennio Morricone, i cili në vitin 2016 fitoi një Oscar në saje të vijës melodike të filmit “The Hateful Eight”, ka mohuar se...

Leonora Jakupi me urim prekës për nënën e saj: Ti je dhe do mbetesh...

Këngëtarja e njohur, Leonora Jakupi, ka treguar gjithmonë se është shumë e lidhur me familjen e saj. Dita e sotme (e enjte) ka qenë mjaft...

Fjolla Morina sjell tjera poza provokuese në rrjetet sociale

Këngëtarja e njohur, Fjolla Morina, javë më parë ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor “Fustani”. Kjo këngë është pritur shumë mirë nga...

Anxhela Peristeri dhe Fifi më parë kanë pasur konflikt

Më parë Anxhela Peristeri dhe Fifi duket se kanë pasur probleme mes vete. Duket se e shtuna e Luana Vjollcës tashmë shuan edhe kuriozitete. Nëse një...

Revole, kallashnikov dhe çifteli në këngën e re të Action Bronson

Reperi i famshëm me prejardhje shqiptare, Action Bronson ka publikuar albumin më të ri muzikor. Ai ashtu si edhe shumë yje të tjera me prejardhje...

“Papuqe Gucci” në verzionin Tallava! Një vallëzim nga humanistja Jetlina

“Papuqe Gucci” është kënga hit e këngëtarit Gjiko, këngë kjo e cila u lansua muaj më parë për të arritur një sukses të mirë. Zakonisht...

Djaloshi Gjilanas i bashkohet zyrtarishtë Facebook-ut!

Leonard Abdullahu është djaloshi që theu akullin duke u bërë shqiptari i parë që punon zyrtarisht në facebook, në sektorin e sigurisë. Padyshim që është...

Recent Posts