Magazina

Home Magazina

Labinot Tahiri kujton kitarën e parë që e kishte marrë dhuratë: Për t’i harruar...

Këngëtari i njohur, Labinot Tahiri, është shumë i pëlqyer nga publiku shqiptar për këngët e tij. Tash e sa kohë, përveç muzikës, ai ushtron edhe...

Rita Ora sjell videoklipin e këngës “Let You Love Me”, shfaqet me skena të...

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka publikuar këngën më të re të saj nga albumi i ri “Phoenix”. Bëhet fjalë për “Let You...

“Electricity” nga Dua që në ditët e para premton të shndërrohet në hit

Dua Lipa është duke i shijuar sukseset e para nga publikimi i këngës së re me titull “Electricity”, të cilën e shoqëroi me videoklip. Bashkëpunimi...

Djaloshi Gjilanas i bashkohet zyrtarishtë Facebook-ut!

Leonard Abdullahu është djaloshi që theu akullin duke u bërë shqiptari i parë që punon zyrtarisht në facebook, në sektorin e sigurisë. Padyshim që është...

Rigels Rajku i njohur si Noizy është dënuar me dy mijë euro gjobë për incidentin ku ai mbeti i plagosur në qendër të Prishtinës.  Vendimi...

Azet publikon një pjesë të këngës së re

Edhe një projekt i ri muzikor po vjen nga Azet.  Reperi nga Podujeva i cili jeton dhe vepron në Gjermani, ka njoftuar fansat se po...

Hekuran Krasniqi sjell këngën e re për festat e shqiptarëve “Nëntori i gurit”

Para dy muajve solli këngën “Shqiptare”, në bashkëpunim me grupin Fisnikët. Bëhet fjalë për Hekuran Krasniqin, i cili duket se ka vendosur mos ta përmbyll...

E fejuara e Stresit thyen heshtjen, reagon pas komenteve se ai u arrestua duke...

Stresi ka qenë kryetemë e medieve rozë këto ditë. Stresi u arrestua në dhomën e hotelit, ku gjendej me një 20 vjeçare. E fejuara e reperit,...

Premierë: Xhensila dhe Ardian Bujupi publikojnë “Cika Cika”

Xhensila shtatzënë në klipin e ri, ja çfarë thotë ajo për këtë Pas shumë paralajmërimeve Ardian Bujupi dhe Xhensila Myrtezaj kanë publikuar bashkëpunimin e...

“Papuqe Gucci” në verzionin Tallava! Një vallëzim nga humanistja Jetlina

“Papuqe Gucci” është kënga hit e këngëtarit Gjiko, këngë kjo e cila u lansua muaj më parë për të arritur një sukses të mirë. Zakonisht...

Recent Posts