Shëndetësi

Home Shëndetësi

Leo Angart, krijues i metodës revolucionare: Joga për sy mund të përmirësojë dukshëm të...

Leo Angart, krijuesi i metodës “Sytë magjikë” është trajner ndërkombëtar, më i famshmi për punën në kthimin e të parit te fëmijët Ai thekson që...

Meshkujt 45-65 vjeçar më të rrezikuar nga sëmundjet e transmueteshme seksualisht sesa adoleshentët

Sipas statistikave të vitit të kaluar, meshkujt e moshës së mesme kanë pasur më shumë diagnostikime me sëmundje të transmetueshme seksualisht sesa meshkujt adoleshentë. Në...

Katër raste të rrezikshme kur nuk duhet të hani shegë

Shega është e pasur me antioksidantë dhe sipas studimeve të shumta ndihmon në luftën kundër kancerit, diabetit dhe sëmundjeve të zemrës Megjithatë në disa raste...

Testi i ri i gjakut i detekton më shumë se 20 lloje të kancerit...

Një test i ri i gjakut mund t’i detektojë më shumë se 20 lloje të ndryshme të kancerit. Shkencëtarët e Universitetit të Harvardit kanë krijuar...

Qepa e kuqe rregullon sheqerin

Qepa e kuqe përmban krom – mineral i cili ndikon në faktorin e tolerancës së glukozës, i cili përmirëson prodhimin e insulinës Në këtë mënyrë...

Shkaktojnë fryrje dhe dhembje në bark: Këta artikuj assesi nuk bën t’i kombinoni!

Mund të dëmtojnë shëndetin Ushqimi i kombinuar me këta artikuj mund të shkaktojë vështirësi në tretje, posaçërisht personat me stomak të ndjeshëm duhet t’i shmangin. Pemët...

Me ushtrime kundër hemorroideve: Zgjidhni problemin e pakëndshëm vetëm për disa minuta!

Shikoni se si me një ushtrim të thjeshtë mund ta zgjidhni problemin i cili ju mundon, ndoshta kaherë Pozita galiç në Indinë e lashtë është...

Pesë substancat të cilat krijojnë më së shumti varësi

Të rendurit drogat në bazë të asaj se sa shumë varësi krijojnë është detyrë e vështirë sepse të gjithë njerëzit reagojnë ndryshe ndaj substancave....

Simptomat e zakonshme të tipit 1 dhe 2 të diabetit, të cilat nuk duhet...

Sipas një raporti të ri nga CDC, më shumë se 100 milionë amerikanë kanë diabet. Dhe një shifër alarmuese tyre, diku rreth 8 milionë,...

Pse është e dëmshme për shëndetin nëse ankoheni çdo ditë

Hiqni dorë nga ankesat. E vërteta është se askush nuk dëshiron t’ju dëgjojë duke u ankuar dhe, përveç kësaj, ankimi është i dëmshëm për...

Recent Posts