Shëndetësi

Home Shëndetësi

Sa shumë aktivitet fizik ju duhet në ditë për t’u mbrojtur nga vdekja e...

A mendoni se mund të bëni 30 minuta ushtrime fizike në ditë, pesë herë në javë? Nëse po, atëherë do të jeni më pak...

A mund stina e vitit në të cilën është lindur fëmija të parashikojë problemet...

E dimë që muajt në të cilët lindim kanë rol të caktuar në jetë. Mirëpo, a mund të parashikojnë prirjen ndaj alergjive dhe të...

Terapia rrëfyese

Një tregim ose histori është diçka e rrëfyer ose e treguar, apo, më gjerësisht, diçka e rrëfyer ose e treguar në formën e një...

Ke gushë? Me ndihmën e këtyre pesë ushtrimeve do ta zgjidhësh këtë problem

Ushtrime të shkëlqyeshme për faqe dhe nofulla me ndihmën e të cilave do të definosh fytyrën tënde Mu si edhe pjesa tjetër e trupit tënd,...

Soda e bikarbonatit dhe uthulla e mollës zbusin erën e fortë të djersës!

Era e fortë e djersës mund të ndihet madje edhe nëse sapo keni bërë dush dhe keni qitur në trup dezodorant Për të pastruar dhe...

MSH tregon kur do të rriten pagat në sektorin shëndetësor

Ministria e Shëndetësisë përmes një njoftimi për media thekson se është duke e përcjellë me vëmendje grevën e punonjësve shëndetësor. MSH thekson se në lidhje...

Vazhdohet greva në shëndetësi edhe për 48 orë

Këshilli Qendror Grevist i Federatës Sindikale të Shëndetësisë së Kosovës ka vendosur të vazhdojë edhe për 48 orë. FSSHK thotë se pas festës së Vitit...

Në Gjilan një person sulmon mjekun, nuk i dha ndihmë vajzës dy vjeçare

Një person është arrestuar dje në fshatin Zhegër të Komunës së Gjilanit. Kjo pasi, i dyshuari kishte dërguar vajzën e tij dy vjeçare në kontroll...

Cila është më e shëndetshme kafja apo çaji?

Një kafe e nxehtë mund t’jua rritë nivelet e energjisë në mëngjes, përderisa një tas çaj mund t’ju relaksojë pas një dite me stres. Hulumtimet...

Të gjithë mjekët sot në grevë

Personeli mjekësor në Kosovë sot do të hyjë në grevë 24-orëshe, duke kundërshtuar kështu mosplotësimin e kërkesës së tyre për rritjen e pagave në...

Recent Posts