Shëndetësi

Home Shëndetësi

Nëse pini birrë nga shishja apo kënaçja, bëni gabim të madh – ja përse...

Për shumicën nuk ekziston freskim më i mirë sesa birra e ftohtë akull – derisa të mos krijohet stomaku i madh dhe i fryrë. Sado...

Keni ide në çka flini? Kur të dëgjoni se çka fshihet në çarçafët tuaj,...

Besoni apo jo, mirëpo shumica e njerëzve ndërron çarçafët çdo dy apo tri javë, duke mos pasur ide se në çka vërtet flenë. Të gjithë...

Bima e cila për 15 ditë, shëron të gjitha llojet e tumoreve

Blushwood (Hylandia dockrillii), e cila në shqip do të mund të përkthehej si druri i kuqërremtë, është një bimë me veti të jashtëzakonshme shëruese,...

Birra e rrit numrin e spermatozoideve

Birra ju relakson, ka shije të mirë dhe mund t’jua ulë rrezikun për sëmundje kardiovaskulare. Por gjithashtu birra është e mbushur me shumë kalori dhe...

Këto ushqime nuk bën të ruhen në frigorifer me ngrirje të thellë, më mirë...

Shija bëhet e tmerrshme, disa artikuj nga temperaturat e ulëta kalben! Ushqimi i fërguar apo i pjekur pas ngrirjes më nuk do të jetë as...

Pse ‘dridhemi’ kur fillon të na zërë gjumi

Ndërkohë që jemi duke na zënë gjumi, ndodh që një dridhje e të gjithë trupit të na shkundë dhe të na bëjë sërish të...

Efekti i pastrimit në mëngjes dhe atij në mbrëmje!

Pastrimi në mbrëmje me atë të mëngjesit, kanë dallime të mëdha! Ekspertët kanë zbuluar ndikimin e këtyre dy kohëve në flokë, dallimi mes tyre dhe...

Dietë e jashtëzakonshme: Heq dhjamin nga stomaku brenda një nate!

Pos që do të keni stomak plotësisht të rrafshët vetëm brenda vetëm 24 orëve, ky regjim do t’ju pastrojë nga të gjitha toksinet. Nëse pas...

Nënat adoleshente e prindërit me diferenca të mëdha moshe lindin më shumë autikë

Rreziku për lindjen e fëmijëve autikë është më i madh tek nënat adoleshente dhe tek prindërit me diferencë të madhe moshe mes tyre. Studimi më...

Simptomat e kancerit të prostatës: Flokët mund t’ju zbulojnë këtë shenjë kryesore paralajmëruese

Problemet me prostatën shfaqen në moshën e vonshme dhe me to ballafaqohet një numër i madh meshkujsh. Kanceri i prostatës është një ndër format më...

Recent Posts