Shëndetësi

Home Shëndetësi

Dietë e jashtëzakonshme: Heq dhjamin nga stomaku brenda një nate!

Pos që do të keni stomak plotësisht të rrafshët vetëm brenda vetëm 24 orëve, ky regjim do t’ju pastrojë nga të gjitha toksinet. Nëse pas...

Vlerat e habitshme të lëkurës së patates për diabetin, zemrën dhe rënien në peshë

Pataja është ndër perimet më të pasura me vlera ushqyese. Kjo perime fantastike, e cila përgatitet në qindra receta gatimi, krahas shijes së saj ka...

A keni nevojë për më shumë gjumë?

Gjumi është i domosdoshëm për funksionimin adekuat të organizmit. Por, çdo i treti person nuk fle sa duhet. A jeni ju njëri nga ta? Edhe...

Dhjetë profesionet me numrin më të madh të psikopatëve

Psikologu Kevin Dutton nga sektori i psikologjisë eksperimentale në Universitetin e Oxfordit ka bërë një “Hulumtim të madh britanik psikopatik” dhe ka zbuluar se...

Dieta që largon helmet nga organizmi

Lëngjet e freskëta nga pemët dhe perimet mund të ndihmojnë që me shpejtësi ta pastroni organizmin dhe të hiqni disa kilogramë shtesë. Por, kurrsesi...

“Ilaçi” që heq dhjamin në vithe dhe bel për vetëm katër ditë

Xhenxhefili, limoni dhe kastraveci do t’ju ndihmojë të shkrini dhjamin në bark dhe në vithe brenda katër ditëve. Gjithashtu stimulon metabolizmin dhe ndihmon trupin...

Doktorët gjermanë: Fëmijët nuk duhet të agjërojnë gjatë Ramazanit

Doktorët gjermanë janë duke i këshilluar prindërit myslimanë të mos i lejojnë fëmijët të agjërojnë gjatë muajit të Ramazanit. Shoqata Profesionale e Pediatërve ka thënë...

Recent Posts