Shëndetësi

Home Shëndetësi

Kura 30 ditore me piper të zi dhe qumësht për tiroiden

Çrregullimet e gjëndrës së tiroides lidhen me mos balancimin e duhur të proceseve të metabolizmit në organizmin tonë. Këto probleme ndikojnë ose në strukturën...

Tri besimet e mëdha rreth shëndetit që nuk janë të vërteta

Qysh prej shumë viteve, plot shprehi e njohuri kanë mbetur në kokën tonë. Megjithatë, pyetja është se a na kanë mësuar gabim disa gjëra përgjatë...

Problemet shëndetësore që mund të vijnë nga konsumi i pijeve energjike

Problemi është se nuk e dimë çfarë pimë, sepse çdo pije energjike me ose pa gaz, në të vërtetë është në përzierje substancash të...

Leo Angart, krijues i metodës revolucionare: Joga për sy mund të përmirësojë dukshëm të...

Leo Angart, krijuesi i metodës “Sytë magjikë” është trajner ndërkombëtar, më i famshmi për punën në kthimin e të parit te fëmijët Ai thekson që...

Meshkujt 45-65 vjeçar më të rrezikuar nga sëmundjet e transmueteshme seksualisht sesa adoleshentët

Sipas statistikave të vitit të kaluar, meshkujt e moshës së mesme kanë pasur më shumë diagnostikime me sëmundje të transmetueshme seksualisht sesa meshkujt adoleshentë. Në...

Katër raste të rrezikshme kur nuk duhet të hani shegë

Shega është e pasur me antioksidantë dhe sipas studimeve të shumta ndihmon në luftën kundër kancerit, diabetit dhe sëmundjeve të zemrës Megjithatë në disa raste...

Testi i ri i gjakut i detekton më shumë se 20 lloje të kancerit...

Një test i ri i gjakut mund t’i detektojë më shumë se 20 lloje të ndryshme të kancerit. Shkencëtarët e Universitetit të Harvardit kanë krijuar...

Qepa e kuqe rregullon sheqerin

Qepa e kuqe përmban krom – mineral i cili ndikon në faktorin e tolerancës së glukozës, i cili përmirëson prodhimin e insulinës Në këtë mënyrë...

Shkaktojnë fryrje dhe dhembje në bark: Këta artikuj assesi nuk bën t’i kombinoni!

Mund të dëmtojnë shëndetin Ushqimi i kombinuar me këta artikuj mund të shkaktojë vështirësi në tretje, posaçërisht personat me stomak të ndjeshëm duhet t’i shmangin. Pemët...

Me ushtrime kundër hemorroideve: Zgjidhni problemin e pakëndshëm vetëm për disa minuta!

Shikoni se si me një ushtrim të thjeshtë mund ta zgjidhni problemin i cili ju mundon, ndoshta kaherë Pozita galiç në Indinë e lashtë është...

Recent Posts