Sports

Home Sports

Zhgënjehen tifozët e Real Madridit, Takefusa Kubo do të luajë në skuadrën e dytë

Transferimi më i ri i Real Madridit, Takefusa Kubo, pritet që regjistrohet si lojtar i Real Madrid Castilla, që drejtohet nga Raul Gonzalez për...

Derby County ia lejon Chelseat bisedimet me Lampardin

Frank Lampardin është edhe më afër transferimit te Chelsea, pasi Derby County ka bërë të ditur se kanë lejuar bisedimet mes të dyja palëve. Legjenda...

Leicester dhe Wolves i bashkohen Arsenalit në garë për Perisic

Ivan Perisic ka refuzuar largimin nga Evropa drejt kampionatit kinez. Anësori kroat ka refuzuar ofertën prej 12 milionë eurove në sezon nga skuadra kineze Shanghai...

KB Rahoveci nuk pranohet në Ligën e Kampionëve, synohet pjesëmarrja në FIBA Euro Cup

Nën kampioni i Kosovës n Basketboll, Rahoveci nuk do të mund të marrë pjesë në Ligën e Kampionëve. Refuzimi i Rahovecit ka ardhur pasi nga...

FFK e dënon Agim Canën, por edhe disa zyrtarë të Vëllaznimit

Agim Cana kishte hedhur akuza të rënda në adresë të Federatës së Futbollit të Kosovës dhe gjyqtarëve të futbollit. Presidenti i klubit gjakovar kishte reaguar...

Interi planifikon të ofrojë Icardin dhe para për Lukakun

Transferimi i Romelu Lukakut në këtë verë te Interi është duke u varur edhe nga e ardhmja e Mauro Icardit. Sipas The Telegraph, klubi italian...

Shaqiri në mesin e lojtarëve të Liverpoolit që festuan kreun e tabelës në një...

Lojtarët e Liverpoolit po shikojnë në maksimum fillimin e mirë në Ligën Premier. Reds aktualisht janë në krye të tabelës në kampionatin elitar anglez dhe...

Ronaldo është rreziku numër një – Di Francesco i frikësuar nga ylli i Juves

Trajneri i Romës, Eusebio Di Francesco, ka cilësuar Cristiano Ronaldon si rrezikun kryesor. Tekniku Gialloros është në presion të hatashëm për rezultat pozitiv. Dhe, ai ka...

Henry e do Fabregasin te Monaco

Menaxheri i Monacos, Thierry Henry shpreson se marrëdhëniet e tij me Cesc Fabregas mund ta bindin atë të bashkohet me klubin e Ligue 1. Fabregas...

Komenti i Zanettit rreth deklaratave të Wandas: Secili duhet ta respektojë rolin e vet

Zëvendëspresidenti i Interit, Javier Zanetti, i ka komentuar deklaratat e agjentes së Mauro Icardit lidhur me kontratën e re të sulmuesit argjentinas. Wanda Icardi, gruaja...

Recent Posts