Sports

Home Sports

Njihuni me Alireza Beiranvand: Nga një i pastrehë dhe pastrues rrugësh, deri te bërja...

Portieri i Përfaqësueses së Iranit, Alireza Beiranvand, është nga ata të paktit që mund të thonë: “I kam mbrojtur penallti Cristiano Ronaldos”. Në fakt, ai...

Super liga zvicerane edhe sivjet do të dominohet nga shqiptarët

Dekadën e fundit gati të gjitha ekipet e Raiffeisen Super Lagaue të Zvicrës në futboll kanë pasur edhe kanë në radhët e veta të...

Komenti i Zanettit rreth deklaratave të Wandas: Secili duhet ta respektojë rolin e vet

Zëvendëspresidenti i Interit, Javier Zanetti, i ka komentuar deklaratat e agjentes së Mauro Icardit lidhur me kontratën e re të sulmuesit argjentinas. Wanda Icardi, gruaja...

Vjen oferta e parë zyrtare nga Londra për Muriqin

Vedat Muriqi është sulmuesi shqiptar më në formë. “Bomberi” i përfaqësueses së Kosovës po mahnit me paraqitjet e tij në këtë pjesë të parë të...

Ylli i Lazios, që kërkohet nga Reali dhe Man United, s’paraqitet për teste mjekësore

Mes spekulimeve për një largim drejt Chelseat, mesfushori i Lazios, Sergey Milinkovic-Savic, nuk është kthyer te klubi i tij për t’i bërë testet mjekësore. 23-vjeçari,...

Mavraj, Rudi Vatës: Unë vetëm një Vata e njoh

Rudi Vata ka bërë një deklaratë të fortë menjëherë pas ndeshjes së Francës dhe Shqipërisë, e përfunduar me rezultatin 4-1, duke u shprehur se...

Golovini e refuzon Chelsean në momentin e fundit

Zëvendës-presidenti i Monacos, Vadim Vasilyev, e ka konfirmuar transferimit e mesfushorit rus, Aleksandër Golovinit, nga CSKA Moscowa për 30 milionë euro. 22-vjeçari pritet të...

“Shqiponjat” mposhtin Serbinë

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka realizuan dy gola të mrekullueshëm në fitoren 2-1 të Zvicrës ndaj Serbisë në ndeshjen e dytë në Botëror. Në...

Ndeshja vendimtare për Prishtinën

Kampionia e Kosovës në basketboll, Sigal Prishtina, sot (e mërkurë) nga ora 19:00 do ta zhvillojë ndeshjen vendimtare në grupet e FIBA Europe Cup. Prishtinasit...

Inter, 96 milionë jashtë listës së Ligës së Kampionëve

Tashmë shumica e skuadrave kanë publikuar listën e lojtarëve që do të mund të luajnë në Ligën e Kampionëve për sezonin 2018/19. Në mesin e...

Recent Posts