Sports

Home Sports

Shaqiri në mesin e lojtarëve të Liverpoolit që festuan kreun e tabelës në një...

Lojtarët e Liverpoolit po shikojnë në maksimum fillimin e mirë në Ligën Premier. Reds aktualisht janë në krye të tabelës në kampionatin elitar anglez dhe...

Ronaldo është rreziku numër një – Di Francesco i frikësuar nga ylli i Juves

Trajneri i Romës, Eusebio Di Francesco, ka cilësuar Cristiano Ronaldon si rrezikun kryesor. Tekniku Gialloros është në presion të hatashëm për rezultat pozitiv. Dhe, ai ka...

Henry e do Fabregasin te Monaco

Menaxheri i Monacos, Thierry Henry shpreson se marrëdhëniet e tij me Cesc Fabregas mund ta bindin atë të bashkohet me klubin e Ligue 1. Fabregas...

Komenti i Zanettit rreth deklaratave të Wandas: Secili duhet ta respektojë rolin e vet

Zëvendëspresidenti i Interit, Javier Zanetti, i ka komentuar deklaratat e agjentes së Mauro Icardit lidhur me kontratën e re të sulmuesit argjentinas. Wanda Icardi, gruaja...

Live: Shorti i LK-së për fazën e parë të eliminimit direkt për sezonin 2018/19

Liga e Kampionëve është gara më e rëndësishme për klube në botë pasi pjesë e saj janë skuadrat më të mëdha evropiane dhe kështu emocionet janë...

Young Boys – Juventus, formacione e mundshme: ‘Zonja e Vjetër’ pritet të luajë me...

  Juventusi do të kërkojë fitore për ta marr pozitën e parë kundër Young Boysit, që tashmë e ka të sigurt vendin e fundit në...

Përurohet stadiumi i Malishevës, vitin e ardhshëm do të ndërtohet pishina gjysmë olimpike

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, bashkë me kryetarin e Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, ka bërë sot përurimin e Stadiumit të...

Kroos tregon se është i lënduar dhe premton rikthim të shpejtë

Toni Kroos ka zbuluar se ai humbi fitoren 2-0 të Real Madridit ndaj Valencias të shtunën mbrëma për shkak të problemeve me gjurin e...

Miranda: Dua të luaj më shumë te Interi

Mbrojtësi i Interit, Miranda, thotë se është e logjikshme që ai dëshiron të luajë më shumë, por do të përpiqet të përfitojë nga minuta...

Kosova ngjitet gjashtë pozita më lartë në renditjen e re të kombëtareve të cilën...

FIFA ka publikuar renditjen e re të Kombëtareve për muajin nëntor, ku dhjetëshja e parë nuk ka pësuar ndryshime, ndërsa Përfaqësuesja e Kosovës është...

Recent Posts