Sports

Home Sports

Messi nuk ftohet nga Barcelona për International Champions Cup

Ernesto Valverde i ka zbuluar emrat e 28 lojtarëve që do të jenë pjesë e skuadrës së Barcelonës për International Champions Cup. Argjentinasi Lionel...

Ronaldo është rreziku numër një – Di Francesco i frikësuar nga ylli i Juves

Trajneri i Romës, Eusebio Di Francesco, ka cilësuar Cristiano Ronaldon si rrezikun kryesor. Tekniku Gialloros është në presion të hatashëm për rezultat pozitiv. Dhe, ai ka...

Derby County ia lejon Chelseat bisedimet me Lampardin

Frank Lampardin është edhe më afër transferimit te Chelsea, pasi Derby County ka bërë të ditur se kanë lejuar bisedimet mes të dyja palëve. Legjenda...

​Kukësi ankohet për pritjen e dobët nga Gjeorgjia, e konsideron racizëm

Kukësi ka mbërritur tashmë në kryeqytetin e Gjeorgjisë, Tbilisi, në prag të ndeshjes të së enjtes me Torpedon për raundin e tretë të Evropa...

Komenti i Zanettit rreth deklaratave të Wandas: Secili duhet ta respektojë rolin e vet

Zëvendëspresidenti i Interit, Javier Zanetti, i ka komentuar deklaratat e agjentes së Mauro Icardit lidhur me kontratën e re të sulmuesit argjentinas. Wanda Icardi, gruaja...

Shaqiri iu përgjigjet vëllezërve Neville: S’kam çfarë dëshmoj ndaj njerëzve që s’i njoh, atyre...

Xherdan Shaqiri iu është përgjigjur kritikave të legjendave të Manchester Unitedit, Gary dhe Phil Neville, duke insistuar se ai nuk ka nevojë të dëshmojë...

Gjokoviqit nuk i bëjnë përshtypje kërcënimet serbe, e çon në qiell Kombëtaren kroate

Novak Gjokoviq ka qenë në qendër të kritikave gjatë javës së fundit në Serbi pasi ka mbështetur publikisht përfaqësuesen kroate. Në mediat serbe është cilësuar...

Përurohet stadiumi i Malishevës, vitin e ardhshëm do të ndërtohet pishina gjysmë olimpike

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, bashkë me kryetarin e Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, ka bërë sot përurimin e Stadiumit të...

Drita në kërkim të një trajneri të ri!

Bekim Isufi nuk është më trajneri i Dritës, pasi në katër ndeshje, ai mori tri humbje. Trajneri që e shpalli Dritën kampion ishte në siklet...

Xhaka, kapiten i Arsenalit

Trajneri Unai Emery ka lënë të nënkuptohet se Granit Xhaka do të jetë kapiten i ri i Arsenalit. “Për momentin kemi tre kapitenë: Xhaka, Nacho...

Recent Posts